Aktualności

Olsztyn: Konkurs rysunkowy „Jadę bezpiecznie w foteliku”

Komendant Miejski Policji w Olsztynie insp. Piotr Zabuski objął patronatem konkurs rysunkowy dla przedszkolaków ”Jadę bezpiecznie w foteliku”. Dzieciaki z 13 przedszkoli Olsztyna i Powiatu narysują jak należy podróżować w aucie. Na najlepszych czekają nagrody i pokaz samochodów ratowniczych. Rozstrzygnięcie konkursu już wkrótce.

Podczas jazdy bez pasów bezpieczeństwa zderzenie przy prędkości 15 km/h przypomina swobodny upadek z krzesła na podłogę, przy 20 km/h zderzenie jest podobne w skutkach po upadku z 4 krzeseł ustawionych jedno na drugim. Wyobraź sobie 8 krzeseł ustawionych jedno na drugim… i posadź na nich swoje dziecko. A przecież nie jest to prędkość, z którą najczęściej dochodzi do wypadków.

- Z najmłodszymi dziećmi sprawa wygląda prosto – świadomy rodzic zapina pasy fotelika i nie ma tu dyskusji z maluchem. Sprawa się jednak komplikuje, kiedy młodociany pasażer jest już na tyle bystry, że umie się z pasów wypiąć sam. Mamy dwa wyjścia – albo go edukować, albo pozwolić żeby o życiu naszego dziecka decydował ślepy los. My stawiamy na edukację, w której to chcemy wesprzeć rodziców i wychowawców – twierdzą organizatorzy konkursu olsztyński autoryzowany serwis Volkswagen – Nord Auto.

Konkurs jest organizowany za pośrednictwem przedszkoli. Przebiega on dwuetapowo. Przedszkolom zostały udostępnione poradniki, dotyczące bezpieczeństwa dzieci w samochodzie z prośbą o zorganizowanie pogadanek z dziećmi na temat podróżowania w aucie.

Drugi etap konkursu – to przedszkolny konkurs rysunkowy. Każde przedszkole, które zgłosiło się do konkursu wybierze jedną pracę plastyczną swojego wychowanka, która będzie reprezentowała placówkę w finale. Prace finałowe zostaną opublikowane w Gazecie Olsztyńskiej oraz w mediach społecznościowych organizatora, gdzie w drodze głosowania zostanie wybrany zwycięzca.

Nagrodą główną dla autora najlepszej pracy będzie markowy fotelik samochodowy, a cała grupa przedszkolna laureata będzie mogła wybrać się na pokaz samochodów ratowniczych. Rozstrzygnięcie nastąpi na początku grudnia.

Konkurs odbywa się w ramach kampanii społecznej Bezpieczne Auto – Bezpieczna Rodzina. Patronat nad konkursem objęli również Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego, Gazeta Olsztyńska oraz marka Volkswagen.

  • jadę bezpiecznie w foteliku
  • baner - konkurs
  • nagroda główna
  • miś w foteliku ;-)