Aktualności

Olsztyn: UROCZYSTE PRZEKAZANIE I POŚWIĘCENIE 8 NOWYCH RADIOWOZÓW

Cztery nowe radiowozy wzmocniły tabor Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Wczoraj (20.12.2018r.) odbyło się uroczyste przekazanie pojazdów.

W czwartek 20 grudnia przed Starostwem Powiatowym w Olsztynie odbyło się uroczyste przekazanie  8  nowych radiowozów, które zostały zakupione na potrzeby Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Zakupiony tabor to 4 oznakowane suvy oraz cztery furgony patrolowe.

 

 

W uroczystości przekazania kluczyków do radiowozów wzięli udział starosta olsztyński wraz z powiatowymi radnymi, burmistrzowie i wójtowie gmin, komendanci Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, Państwowej Straży Pożarnej i Straży Miejskiej, a także szefowie Komisariatów Policji na terenie powiatu. W uroczystości wziął również udział , kapelan Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, który poświęcił nowe samochody. Te trafią do komisariatów policji w Barczewie, Biskupcu, Dobrym Mieście, Olsztynku, Gietrzwałdzie, Purdzie, a także Stawigudzie.

- Jest mi niezmiernie miło, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia możemy przekazać Policji nowe samochody. Trudna praca policjantów w powiecie zostanie teraz wzmocniona solidnym sprzętem. Chciałbym, by dobrze służył Wam w codziennej pracy, a nam, mieszkańcom i gościom powiatu, zapewniał bezpieczeństwo – mówił starosta olsztyński Andrzej Abako.

 

Ładowanie odtwarzacza...

 

Komendant Miejski Policji w Olsztynie podziękował samorządowcom za wsparcie i umożliwienie kupna „mobilnych komisariatów”.

 Dziękuję Powiatowi i gminom, że wspierają nas w dążeniu do poprawy jakości sprzętu w terenie. Obszar powiatu jest szczególny z uwagi na to, że w dużej części są to tereny wiejskie, do których trudno jest dojechać, dlatego sprzęt musi być wysoce specjalistyczny.  Radiowozy są ważne, bo możemy w nich umieszczać osoby zatrzymane, bez obaw, że uciekną, czy zniszczą policyjny sprzęt. Z kolei dzięki SUV-om funkcjonariusze mogą dotrzeć tam, gdzie są potrzebni – tłumaczył insp. Piotr Zabuski.

 

 

Łączny koszt zakupu nowych samochodów to milion złotych. Radiowozy zakupione zostały dzięki zaangażowaniu i wsparciu władz samorządowych Olsztyna, które w połowie finansowały przedsięwzięcie. Pozostała część pochodziła z budżetu Policji.

Nowe radiowozy, prócz tego, że podniosą komfort pracy funkcjonariuszy, to również przede wszystkim wpłyną na podniesienie wymiernych efektów poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

 

ik