Wizytacja Posterunku Policji II w Olsztynie - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wizytacja Posterunku Policji II w Olsztynie

Po zmianach organizacyjnych w olsztyńskiej jednostce policji z wizytacją do Posterunku Policji II, zlokalizowanego w przepięknej scenerii w okolicy CRS Ukiel w Olsztynie, przyjechali znamienici goście. Wśród nich znaleźli się m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek oraz Prezydent Miasta Olsztyna Piotr Grzymowicz, Pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego ds. administracji zespolonej i niezespolonej Jarosław Babalski a także inni zaproszeni goście wśród których znaleźli sie przedstawiciele lokalnych samorządów i kadra kierownicza olsztyńskiej jednostki policji. Na miejscu czekała na nich 14 osobowa załoga posterunku z kierownik asp. szt. Sylwią Kopeć na czele.

W miniony czwartek (04.04.2019) nastąpiła długo oczekiwana wizytacja Posterunku Policji II w Olsztynie. Na tarasie widokowym posterunku - nazywanego potocznie przez mieszkańców „wodnym” z racji jego położenia - zgromadzili się zaproszeni goście. Wśród nich m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek, Prezydent Miasta Olsztyna Piotr Grzymowicz , Pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego ds. administracji zespolonej i niezespolonej Jarosław Babalski, Przewodniczący Rady Miasta Olsztyna Robert Szewczyk, Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Mieczysław Wójcik, Przewodniczący Komisji Prawa i Samorządności Marian Zdunek, Przewodniczący Rady Osiedla Wojska Polskiego, Ksiądz Kapelan Arkadiusz Suchowiecki, oraz przedstawiciele kadry kierowniczej KMP w Olsztynie. Na miejscu na wszystkich czekała załoga Posterunku Policji II w Olsztynie.

Wizytacja rozpoczęła się od złożenia meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Olsztynie insp. Tomaszowi Klimkowi przez dowódcę uroczystości kom. Arkadiusza Wróbla. Następnie głos zabrał Komendant Miejski Policji w Olsztynie insp. Piotr Zabuski. Szef olsztyńskich policjantów nawiązał do historycznej nazwy „posterunek wodny”, pod którą kilkadziesiąt lat temu na terenie plaży funkcjonowała Policja. Nie bez powodu, dziś Posterunek Policji II w oczach mieszkańców pamiętających stare czasy ponownie funkcjonuje i nazywany jest jako „posterunek wodny” i „policja wodna”. W tym miejscu należy zwrócić uwagę na to, że policjanci pełnią służbę na rzecz mieszkańców sąsiadujących osiedli przez cały rok a w okresie letnim zadbają również o bezpieczeństwo odwiedzających CRS Ukiel turystów.

Także Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie podkreślał znaczenie usytuowania Posterunku II Policji. Poza zapewnieniem bezpieczeństwa i rozwiązywaniem problemów społeczności lokalnej, funkcjonariusze na co dzień pełniący służbę w tym miejscu odgrywają ważną rolę w poczuciu bezpieczeństwa wśród turystów, odwiedzających teren plaży miejskiej. Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz podczas swojego przemówienia zwrócił uwagę na liczbę osób odwiedzających CRS Ukiel - w ubiegłym roku było to ponad milion siedemset tysięcy osób.

W Posterunku Policji II w Olsztynie na co dzień pracuje czternastoosobowa załoga, którą dowodzi asp. Sylwia Kopeć. Praca wykonywana na każdego dnia przez tych policjantów jest zauważana i doceniana, co zostało potwierdzone przez Przewodniczącego Rady Osiedla Wojska Polskiego, który korzystając z okazji, na ręce policjanta dzielnicowego mł. asp. Arkadiusza Zająca, za jego poświęcenie i dotychczasową pracę, wręczył list z podziękowaniami. Ten gest ze strony samorządowców dowodzi tego, że ciężka praca policjantów dzielnicowych jest zauważana i doceniana.

W dalszej części czwartkowego spotkania Prezydent Olsztyna, szefowie olsztyńskich policjantów, samorządowcy oraz zaproszeni goście mieli okazję do wizytacji obiektu. W urokliwym miejscu usytuowanym w centrum CRS Ukiel policjanci mają do swojej dyspozycji m.in. pomieszczenia wyposażone w niezbędny sprzęt do wykonywania codziennych obowiązków i miejsce przyjmowania interesantów przy stanowiskach dzielnicowych, a także pomieszczenia socjalne.

(rp/tm)

 • Budynek Posterunku Policji II w Olsztynie.
  Posterunek policji II w Olsztynie
 • Złożenie meldunku gotowości do wizytacji Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Olsztynie przez przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.
  Złożenie meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Olsztynie
 • Czternastoosobowy zespół pełniący na co dzień służbę w Posterunku Policji II w Olsztynie.
  Zespół Posterunku Policji II w Olsztynie
 • Zaproszeni na uroczystą wizytację goście m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek, Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, szef olsztyńskiej jednostki policji wraz z zastępcą oraz przedstawiciele samorządu lokalnego.Uczestnicy wizytacji stoją na pomoście przed "Kapitanatem" na tle jeziora Długiego.
  Wizytacja Posterunku Policji II w Olsztynie
 • Komendant Miejski Policji w Olsztynie przemawia do mikrofonu w towarzystwie kierownictwa olsztyńskiej jednostki policji w skład której wchodzą naczelnicy poszczególnych wydziałów.
  Przemowa Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie
 • Insp. Tomasz Klimek przemawia do mikrofonu. Przemowa odbywa się na pomoście graniczącym z Posterunkiem Policji II w Olsztynie.
  Przemowa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie
 • Pan Artur Chojecki Wojewoda Warmińsko-Mazurski przemawia do mikrofonu. Tak jak poprzedni mówcy, stoi na pomoście w scenerii jeziora Długiego.
  Przemowa Wojewody Warmińsko-Mazurskiego