Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Biskupiec: Wspólne działania ukierunkowane na eliminowanie pijanych kierowców

Biskupieccy policjanci przy współpracy z Ośrodkiem Wsparcia Rodziny przeprowadzili działania pod nazwą "Trzeźwy poranek". Niestety mimo licznych apeli, by nie wsiadać za kierownicę na "podwójnym gazie" funkcjonariusze zatrzymali sześciu nietrzeźwych kierowców. Akcja miała na celu nie tylko wyeliminowanie z dróg nieodpowiedzialnych kierowców, ale też edukację wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Policjanci z Komisariatu Policji w Biskupcu wspólnie z Ośrodkiem Wsparcia Rodziny w Biskupcu przygotowali ulotki edukacyjne dotyczace prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Wykorzystane zostały one podczas poniedziałkowych działań pod nazwą " Trzeźwy poranek". W ciągu kilku godzin funkcjonariusze skontrolowali kilkuset kierowców. Sześciu z nich jechało po alkoholu. Kodeks karny pijanym kierowcom przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania na okres nie krótszy niż 3 lata i dodatkowo świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.

Współpraca biskupieckich policjantów z Dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Biskupcu Danutą Plucińską to nie tylko wspólne programy ale też konkretne wsparcie rzeczowe. Dziś w sali konferencyjnej CRS Ukiel w Olsztynie burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski wraz z Panią dyrektor MOPSu wręczyli Komendantowi Komisariatu Policji w Biskupcu defibrylator. Urządzenie to będą mogli wykorzystywac w razie potrzeby nie tylko policjanci ale też wszyscy mieszkańcy oraz turyści, gdyż umieszczony zostanie w ogólnodostepnym pomieszczeniu komisariatu.

mp