Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden odpowie za posiadanie, drugi za posiadanie i handel narkotykami

Po nitce do kłębka – działając w ten sposób olsztyńscy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Olsztyna, przy którym znaleźli i zabezpieczyli marihuanę. Dalsze ustalenia doprowadziły do zatrzymania kolejnej osoby, tym razem 28-latka, w którego mieszkaniu podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli kolejne partie nielegalnego suszu. Łączna zabezpieczyli prawie 170 gramów narkotyku. W efekcie policyjnych działań 29-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, natomiast jego 28-letniemu koledze przedstawione zostały zarzuty posiadani i handlu narkotykami.

Ustalenia olsztyńskich funkcjonariuszy zwalczających przestępczość narkotykową zaowocowały zatrzymaniem dwóch mężczyzn i przedstawienia im zarzutów: jednemu posiadania, drugiemu posiadania i handlu narkotykami. Ustalone wcześniej 29-latek, przy którym policjanci znaleźli niewielkie ilości marihuany, został zatrzymany w chwili, gdy wracał do swojego mieszkania. Chwilę po zatrzymaniu 29-latka, policjanci pojechali pod kolejny adres, pod którym miały znajdować się kolejne partie narkotyków. Wcześniejsze ustalenia policjantów potwierdziły się. Mundurowi po przeszukaniu mieszkania należącego do 28-latka, znaleźli w nim i zabezpieczyli prawie 170 gramów narkotyku oraz rzeczy służące do porcjowania i ważenia nielegalnego suszu.

  • Narkotyki zabezpieczone przez policjantów
    Narkotyki zabezpieczone przez policjantów
  • Narkotyki zabezpieczone przez policjantów
    Narkotyki zabezpieczone przez policjantów
  • Narkotyki zabezpieczone przez policjantów
    Narkotyki zabezpieczone przez policjantów

Efektem policyjnych działań było zatrzymanie i osadzenie w policyjnym areszcie dwóch mężczyzn. 29-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, natomiast jego o rok młodszy kolega zarzut posiadania i handlu narkotykami. Zabezpieczony susz roślinny został poddany badaniu potwierdzającemu, że jest to marihuana, której zgodnie z obowiązującym prawem posiadanie jest zabronione.

(rp/tm)

Powrót na górę strony