Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zotsaliśmy "ratownikami życia" - oddaliśmy honorowo krew.

Blisko 30 osób wzięło udział w otwartej akcji poboru krwi. Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie udało się jej pozyskać prawie 13 litrów. Akcja „Zostań ratownikiem życia – oddaj krew” zorganizowana została w tym roku w starostwie już po raz trzeci. Tym razem, podobnie jak poprzednio „darem życia” podzielili się również policjanci i pracownicy z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Krew honorowo oddali nie tylko pracownicy starostwa, ale także przedstawicieli służb mundurowych: funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Miejskiej Policji, Straży Miejskiej, pracownicy Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz mieszkańców Olsztyna i okolic.

– Krew to jeden z podstawowych i najważniejszych płynów ustrojowych w organizmie człowieka. Różne sytuacje życiowe mogą powodować utratę większej lub mniejszej jej ilości. Przy niewielkim ubytku, nasz organizm jest w stanie sam go zregenerować. Z kolei większe krwotoki mogą stać się przyczyną realnego zagrożenia życia lub zdrowia – mówi Małgorzata Górska, pracownik starostwa i organizatorka akcji.

Współczesna opieka medyczna nie jest w stanie obejść się bez ważnych partnerów – krwiodawców, którzy są jedynym źródłem zaopatrzenia w ten niezastąpiony lek. Mężczyźni mogą oddawać krew aż 6 razy w roku, kobiety natomiast nie częściej niż 4 razy.

Akcję oddawania krwi organizują również Wojska Obrony Terytorialnej 1 października (piątek) w godz. 8:00 – 11:00 na terenie kompleksu koszarowego przy ul. Saperskiej 1. Jeżeli z różnych powodów dziś Państwo nie mogliście być z nami, zapraszamy do udziału w akcji Terytorialsów.

 • "Zostań ratownikiem życia" "Zostań ratownikiem życia" - moment wypełniania formularza zgłoszeniowego przez pracowników cywilnych policji oraz policjantów.
  "Zostań ratownikiem życia"
 • "Zostań ratownikiem życia" "Zostań ratownikiem życia" - na zdjęciu trzy osoby w kolejce do oddania krwi.
  "Zostań ratownikiem życia"
 • "Zostań ratownikiem życia" "Zostań ratownikiem życia" - policjantka w ubraniu cywilnym na fotelu przeznaczonym do oddawania krwi. Policjantka ma podłączoną aparaturę z workiem do którego spływa krew dla dawców.
  "Zostań ratownikiem życia"
 • "Zostań ratownikiem życia" "Zostań ratownikiem życia" - pracownik cywilny na fotelu w trakcie poboru krwi.
  "Zostań ratownikiem życia"
 • "Zostań ratownikiem życia" "Zostań ratownikiem życia" - policjant w umundurowaniu w trakcie poboru krwi.
  "Zostań ratownikiem życia"

Honorowym dawcom jeszcze raz dziękujemy!

źródło: Powiat Olsztyn