Poważny wypadek drogowy z udziałem motocyklisty - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poważny wypadek drogowy z udziałem motocyklisty

Data publikacji 04.10.2019

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego, do którego doszło wczoraj w okolicy miejscowości Piotraszewo w gminie Dobre Miasto. W wyniku zdarzenia kierujący jednośladem 27-latek z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Apelujemy o ostrożność na drodze.

Do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty doszło wczoraj (03.10.2019) w okolicy miejscowości Piotraszewo w gminie Dobre Miasto. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący osobowym mercedesem skręcając w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z motocyklem marki suzuki. W wyniku zdarzenia 27-letni motocyklista z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący jednośladem nie miał założonego kasku ochronnego na głowie w momencie zdarzenia, a sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Kierowca mercedesa nie odniósł obrażeń, badanie policyjnym alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozsądku za kierownicą oraz o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Nie należy przeceniać swoich umiejętności prowadzenia pojazdów. Jesienią warunki na drodze uległy pogorszeniu, dlatego kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

(aj)