Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierujący odpowie za swoje zachowanie przed sądem

Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego kierowcę osobowej toyoty. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj wieczorem (18.11.2019) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że na trasie Klewki – Klebark Wielki może poruszać się pojazdem marki toyota nietrzeźwy kierujący. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol, który zauważył i zatrzymał do kontroli osobową toyotę. Ich uwagę przykuł uszkodzony tylni zderzak oraz lampa pojazdu. Za kierownicą auta siedział 40-letni mieszkaniec Olsztyna. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie.
Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Ze względu na stan techniczny pojazdu, zatrzymano również dowód rejestracyjny. Policjanci będą wyjaśniać okoliczności w jakich doszło do uszkodzenia pojazdu.

40-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.


(aj/rj)