Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dobre Miasto: Policjanci zabezpieczali miejsca znalezienia niewybuchów

Policjanci z Dobrego Miasta przez ostatnie dwa dni zabezpieczali miejsca znalezienie niewybuchów pochodzących najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. O znaleziskach powiadomieni zostali saperzy z jednostki wojskowej, którzy zabezpieczyli pociski i zajmą się ich neutralizacją.

Oficer Dyżurny z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście w ciągu ostatniej doby przyjął dwa zgłoszenia dotyczące znalezienia niewybuchów. Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci, którzy zabezpieczali miejsca znaleziska niebezpiecznych pocisków aż do przyjazdu grypy wojskowych saperów.

Pierwszy pocisk moździerzowy, wczoraj (01.12.2019r.) zauważyła na swojej drodze kobieta spacerująca w pobliżu jeziora Wadąg. Niewybuch miał około 30 cm. Kolejna informacja o znalezieniu podejrzanego przedmiotu miała miejsce dziś (02.12.2019r.) na jednej z prywatnych posesji w gminie Świątki. Podejrzany przedmiot został wydobyty na powierzchnię podczas prac związanych z pogłębieniem stawu. Interweniujący policjanci potwierdzili, że tym razem również mamy do czynienia z pociskiem moździerzowym o długości około 10 cm. W obu przypadkach policjanci zabezpieczali miejsca znalezienia pocisków przed dostaniem się w ich pobliże niepowołanych osób aż do przyjazdu saperów z jednostki wojskowej. Żołnierze zabezpieczyli znalezione niewybuchy i w najbliższym czasie zajmą się ich neutralizacją.

rp