Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

90-letnia kobieta potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych

Data publikacji 04.12.2019

W ostatnich dniach doszło do kilku poważnych zdarzeń drogowych z udziałem osób pieszych. Do większości tych zdarzeń dochodzi na oznakowanych przejściach dla pieszych, w miejscach, w których kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Tym razem na przejściu dla pieszych w Olsztynie na ul. Wyszyńskiego została potrącona 90-letnia kobieta. Na szczęście poszkodowana nie odniosła poważnych obrażeń. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności.

Dziś (04.12.2019r.) kilka minut przed godziną 06:00 na ul. Wyszyńskiego (skrzyżowanie z ul. Żołnierską) w Olsztynie na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia 90-letniej kobiety. Sprawcą potrącenia jest 60-letni kierowca osobowej mazdy, który ominął auto znajdujące się po jego prawej stronie, którego kierowca zatrzymał się w celu umożliwienia przejścia po pasach osobie pieszej. Poszkodowana kobieta natychmiast trafiła pod opiekę lekarzy – na szczęście nie doznała ona poważnych obrażeń.

Na szczęście w tym przypadku, choć wyglądało to poważnie, poszkodowana piesza wyszła ze zdarzenia jedynie z ogólnymi potłuczeniami. Policjanci po raz kolejny przypominają, że rejon przejścia dla pieszych to miejsce, w którym zarówno kierowcy jak i piesi powinni zachować szczególną ostrożność. 90-latka należąca do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego mogła za błędy kierowcy zapłacić najwyższą cenę. Pracujący na miejscu zdarzenia nie mieli wątpliwości co do sprawcy w związku z czym zdecydowali o tym, aby zatrzymać 60-letniemu kierowcy mazdy prawo jazdy.

  • Miejsce zdarzenia drogowego - potrącenie
    Miejsce zdarzenia drogowego - potrącenie
  • Miejsce zdarzenia drogowego - potrącenie
    Miejsce zdarzenia drogowego - potrącenie

rp