Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie” – policyjne podsumowanie działań

Olsztyńscy policjanci przez sześć dni (24-29.12.2019r.) czuwali nad bezpieczeństwem na drogach naszego miasta i powiatu. Podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia doszło do 10 wypadków drogowych w których rannych zostało 14 osób. Mimo tej liczby, zadowala fakt, że w trakcie policyjnych działań nie zginął żaden z uczestników ruchu drogowego.

Jak co roku, nad bezpieczeństwem podróżnych w trakcie Świąt Bożego Narodzenia czuwało wzmożona liczba policyjnych patroli. Przez sześć dni policyjnych działań pn. „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie” do służby skierowanych zostało 644 policjantów, którzy dokładnie sprawdzali, czy wszyscy uczestnicy ruchu drogowego stosują się do obowiązujących przepisów. Funkcjonariusze pod lupę wzięli kierowców, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości jak również stan ich trzeźwości czy stan techniczny pojazdów którymi się poruszali.

Podczas kilkudniowych działań, policjanci skontrolowali 873 pojazdy. 153 kierujących za niestosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego zostało ukaranych mandatami karnymi, 196 za popełnione wykroczenia zostało pouczonych a wobec 40 kierujących zostały skierowane wnioski o ukaranie do sądu. Większość wykroczeń popełnionych przez kierujących w dalszym ciągu jest przekroczenie dozwolonej prędkości.

Policjanci, podczas każdej kontroli drogowej sprawdzali, czy pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci są przewożone w fotelikach ochronnych. Funkcjonariusze swoją uwagę skupili również na stanie technicznym pojazdów, czego efektem było zatrzymanie 46 dowodów rejestracyjnych należących do pojazdów, których stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia. Jednym z zadań priorytetowych, było dbanie o to, aby z dróg wyeliminować kierowców, którzy odważyli się wsiąść za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”. Policjanci zatrzymali 8 kierowców, którzy znajdowali się w stanie po użyciu alkoholu i w stanie nietrzeźwości.

 W trakcie policyjnych działań, olsztyńscy funkcjonariusze pracowali na miejscu 10 wypadków drogowych w których 14 osób zostało rannych. Mundurowi wyjeżdżali również do obsługi 68 kolizji drogowych. Zadowalającym faktem jest to, że podczas akcji „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie” na drogach naszego miasta i powiatu nikt nie zginął.

Przed nami sylwestrowa noc i pierwszy dzień 2020 roku. W tym czasie policjanci także będą pełnić służbę m.in. na drogach, dbając o to, by sylwestrowe zabawy mogły rozpocząć się, trwać i zakończyć bezpiecznie. Ale żeby tak było, to my wszyscy, wspólnie musimy zadbać o to, by nie pojawiły się żadne czynniki, mogące negatywnie wpłynąć na poziom bezpieczeństwa w naszym najbliższym otoczeniu. Dlatego zadbajmy o to, wszelkie zabawy przy użyciu fajerwerków odbywały się pod kontrolą osób trzeźwych i odpowiedznio do tego przygotowanych, a za kierownice aut wsiadali jedynie bezwzględnie trzeźwi i odpowiednio przygotowani do jazdy kierowcy.

rp

Powrót na górę strony