Aktualności

Olsztyńscy policjanci rozdawali maseczki, które powstały w olsztyńskim schronisku dla bezdomnych

„Jeśli sądzisz, że to, co masz do zaoferowania, naprawdę może pomóc ludziom, twoim obowiązkiem jest poinformować o tym jak największą liczbę osób”. T. Harv Eker

Odkąd obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w konkretnych sytuacjach, przede wszystkim w miejscach użytku publicznego, co dzień rodzą się nowe pomysły w jaki sposób dotrzeć do każdego i zaopatrzyć go w maseczkę ochronną. Z inicjatywą szycia maseczek wyszli również podopieczni Olsztyńskiego Schroniska Dla Bezdomnych. Policjanci dzielnicowi wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej pomogli w dystrybucji masek, które trafiły do osób potrzebujących i mieszkających w tzw. koczowiskach.

Nakaz zakrywania ust i nosa obowiązuje od 16 kwietnia 2020 roku. Społeczeństwo jednoczy siły w walce z niewidzialnym wrogiem i robi wszystko, aby każdy mieszkaniec naszego kraju był bezpieczny. W tym celu podopieczni Olsztyńskiego Schroniska Dla Bezdomnych szyją maseczki, które już trafiły do tych, którzy nie są w stanie samodzielnie się w nie zaopatrzyć. Z pomocą w dystrybucji i dotarciu do każdego ruszyli olsztyńscy policjanci z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Mundurowi dotarli do osób mieszkających w tzw. koczowiskach i wręczyli im maseczki uszyte przez osoby, które również znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, ale mimo wszystko są w stanie pomoc tym, którzy jeszcze bardziej od nich samych potrzebują pomocy.

Podczas spotkań z osobami dotkniętymi problemem bezdomności, mundurowi informowali o miejscach w których mogą oni otrzymać pomoc a także wręczali im maseczki instruując przy tym jak należy prawidłowo z nich korzystać.

rp