Aktualności

Prędkość pod specjalnym nadzorem - bez pobłażania!

Tylko w ciągu jednego dnia olsztyńscy policjanci zatrzymali 2 kierujących, którzy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h stracili prawo jazdy. Funkcjonariusze wyciągają surowe konsekwencje wobec nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego, którzy swoim niebezpiecznym zachowaniem stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

Wczoraj (14.05.2020) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali do kontroli drogowej dwóch kierujących na terenie Olsztyna, którzy rażąco naruszyli przepisy ruchu drogowego. Pierwszy z nich – 22-latek jechał BMW z prędkością 109 km/h na al. Armii Krajowej, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Drugi kierujący osobowym renault na ul. Towarowej przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 57 km/h.

W obu przypadkach mężczyźni stracili prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto, zostali ukarani surowymi mandatami, na ich konta wpłynie po 10 punktów karnych.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest niezmiennie jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego apelujemy do kierowców o jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami oraz zdjęcie nogi z gazu szczególnie w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań, gdzie należy zachować szczególną czujność.

(aj)