Aktualności

Próbował oszukać 7 osób – do sądu wpłynął akt oskarżenia

Policjanci z zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą KMP w Olsztynie wyjaśnili okoliczności licznych oszustw, których za pomocą portalu społecznościowego dokonał m.in. w Olsztynie mieszkaniec Częstochowy. W wyniku policyjnego dochodzenia 20-latek usłyszał zarzuty oszustwa zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Aktem oskarżenia zakończyło się policyjne dochodzenie prowadzone przeciwko 20-letniemu mieszkańcowi Częstochowy. Jak ustalili policjanci, podejrzany za pomocą portalu społecznościowego, włamując się na cudze konto i podszywając się pod jego właściciela, próbował wyłudzić pieniądze od kilku osób. Za każdym razem prosił o pilne przekazanie na jego konto pieniędzy w kwocie 3500zł. Na szczęście żadna z osób, które padły ofiarą oszusta nie dała się nabrać, ponieważ przed przekazaniem środków kontaktowali się oni z prawdziwym właścicielem profilu społecznościowego, z którego przesyłana była prośba o pieniądze. Oszust – mieszkaniec Częstochowy, swoich sił próbował na terenie miasta, w którym sam mieszkał, Bydgoszczy oraz Olsztyna.

W tym przypadku, żadna z osób z którymi kontaktował się oszust nie straciła swoich pieniędzy. Poszkodowani w porę zorientowali się, że mogli paść ofiarą przestępstwa, skontaktowali się z właścicielem profilu społecznościowego dzięki czemu wspólnie ustalili, że mają do czynienia z oszustem i o wszystkim natychmiast poinformowali Policję.

Na podstawie przeprowadzonego przez policjantów z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą KMP w Olsztynie dochodzenia do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mężczyźnie podejrzanego o usiłowanie licznych oszustw. Zgodnie z prawem, może mu teraz grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(rp/tm)