Aktualności

Osobiście przyszedł do komendy i przyznał się do kradzieży

Po tym jak opublikowaliśmy wizerunek mężczyzny podejrzewanego o kradzież sprzętu budowlanego z jednego ze sklepów na terenie Olsztyna, do olsztyńskiej komendy osobiście zgłosił się 21-latek, który przyznał się do kradzieży. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie prowadzili czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy kradzieży wkrętarki z jednego ze sklepów na terenie miasta. Wartość strat oszacowano na ponad 500 złotych. Policjanci postanowili opublikować wizerunek mężczyzny podejrzewanego o kradzież na łamach portali społecznościowych i stron internetowych. Już na drugi dzień funkcjonariusze ustalili personalia zaprezentowanej na filmie osoby. Postawa mediów i społeczeństwa świadczy o braku powszechnej tolerancji dla przestępczych zachowań.

Dziś (15.05.2020) do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zgłosił się 21-latek i przyznał się do kradzieży wkrętarki o wartości ponad 500 złotych. Podejrzewany o dokonanie kradzieży po tym jak zobaczył swój wizeunek w mediach społecznośćiowych postanowił osbiście rozliczyć się z popełnionych błedów. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(aj)