Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne papierosy zabezpieczone przez policjantów

Olsztyńscy kryminalni zajmujący się zwalczanie przestępczością gospodarczą znaleźli i zabezpieczyli łącznie 2318 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że posiadająca je 56-latka swoim działaniem naraziła Skarb Państwa na straty ponad 50 tysięcy złotych. Kobiecie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na jednym z parkingów w mieście zauważyli pojazd marki Citroen, który postanowili zatrzymać do kontroli drogowej. Ich uwagę przykuła 56-letnia kobieta siedząca za kierownicą, która na widok funkcjonariuszy zaczęła się nerwowo wychować. W trakcie czynności wyszło na jaw, że powodem nienaturalnego zachowania się kobiety były ukryte w bagażniku auta papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Następnie policjanci wraz z kobietą pojechali do jej miejsca zamieszkania, gdzie w garażu i jednym z pomieszczeń w domu znaleźli kolejne nielegalne wyroby tytoniowe. Policjanci łącznie zabezpieczyli 2318 paczek papierosów. Kobieta została trzymana i już usłyszała zarzut przechowania nielegalnych wyrobów tytoniowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że straty na szkodę Skarbu Państwa szacowane są na kwotę ponad 50 tysięcy złotych. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone, dzięki czemu nie trafią na rynek.
Posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i jest zagrożone karą grzywny lub karą pozbawienia wolności do lat 3. Posiadacz nielegalnych wyrobów tytoniowych musi się również liczyć z przepadkiem zabezpieczonego towaru.


(aj/rj)

Powrót na górę strony