Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Świadek zareagował a policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego motorowerem

Postawą godną naśladowania wykazał się mieszkaniec Olsztyna, który uniemożliwił nietrzeźwemu kierującemu motorowerem dalszą jazdę i wezwał służby. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 70-letni kierujący miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna wkrótce ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

Wczoraj (03.08.2020) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic w Gutkowie świadek uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu motorowerem. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol. Z relacji zgłaszającego wynikało, że zauważył na drodze jednoślad, który nie trzymał się toru jazdy – zjeżdżał od prawej do lewej krawędzi jezdni i tym samym stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Świadek bez wahania zadzwonił na numer alarmowy. W pewnym momencie kierujący motorowerem zatrzymał się, wtedy zgłaszający podszedł do niego i gdy wyczuł od niego silny zapach alkoholu, uniemożliwił mu dalszą jazdę.

Po chwili na miejsce przyjechał policyjny patrol, który zatrzymał mężczyznę. Badanie alkomatem wykazało, że 70-latek siedzący za kierownicą motoroweru miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna przyznał, że wcześniej był u znajomego, gdzie pił alkohol, po czym postanowił wyruszyć jednośladem w podróż do domu do jednej z miejscowości w gminie Jonkowo.

70-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

(aj)

 

Powrót na górę strony