Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Opady deszczu – apelujemy o ostrożność na drodze

Wczoraj pogoda nie rozpieszczała kierowców – intensywne opady deszczu powodowały trudne warunki drogowe. Niestety, nie obyło się bez zdarzeń drogowych. Tylko wczoraj policjanci byli wzywani do 16 kolizji na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. Pamiętajmy, że to my sami – jako kierowcy – jesteśmy w pierwszej kolejności odpowiedzialni za to, czy bezpiecznie dojedziemy do celu. Policjanci apelują – noga z gazu!

Wczoraj (04.08.2020) funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście pracowali na miejscu zdarzenia drogowego na trasie Garzewo-Gołogóra do którego doszło chwilę po godz. 12:00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca pojazdem maki Citroen Xantia niedostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad autem, zjechała na pobocze i uderzyła w przydrożne drzewo. Na szczęście pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia 47-letniej kierującej nic poważnego się nie stało. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kobieta była trzeźwa.

Do kolejnego zdarzenia doszło kilkadziesiąt minut później tym razem na trasie DK 51 w miejscowości Spręcowo. Tutaj prawdopodobnie kierujący pojazdem marki Ford Transit na łuku drogi również z powodu niedostosowania prędkości stracił panowania nad autem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czoło z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki Ford Galaxy. Żaden z uczestników kolizji nie trafił do szpitala – obaj kierowcy byli trzeźwi. Natomiast okazało się, że 26-letni sprawca zdarzenia drogowego nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę auta, gdyż nie ma do tego uprawnień. Mężczyzna za popełnione wykroczenia został ukarany surowymi mandatami.

Kilka godzin trwały utrudnienia w ruchu drogowym na DK 53 (trasa Olsztyn-Szczytno). Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym hyundaiem na wzniesieniu drogi stracił panowanie nad autem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącą osobową hondą a następnie volkswagenem. W wyniku zdarzenia 28-letni kierujący hyundaiem trafił do szpitala. Ostatecznie mężczyzna został ukarany 500 złotowym mandatem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a na jego konto trafi również 6 punktów karnych.

Przypominamy! Opady deszczu powodują, że nawierzchnia w wielu miejscach jest śliska, maleje przyczepność pojazdu, a tym samym znacznie wydłuża się jego droga hamowania. W takiej sytuacji bezwzględnie należy dostosować prędkość do warunków panujących na drodze i zachować odpowiedni – bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu.

Prędkość dopuszczalna w czasie intensywnych opadów deszczu nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną!

(aj)

  • Zdjęcie przedstawia zdarzenie drogowe.
    Zdarzenie drogowe na trasie Garzewo-Gołogóra w gminie Dobre Miasto
  • Zdjęcie przedstawia zdarzenie drogowe.
    Zdarzenie drogowe na trasie Garzewo-Gołogóra w gminie Dobre Miasto
  • Zdjęcie przedstawia zdarzenie drogowe.
    Zdarzenie drogowe na trasie Olsztyn-Szczytno
Powrót na górę strony