Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził 2500 paczek papierosów bez akcyzy. Został zatrzymany

Data publikacji 28.08.2020

Olsztyńscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej znaleźli i zabezpieczyli 2500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przewożący je 59-latek swoim działaniem naraził Skarb Państwa na stratę ponad 50 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (27.08.2020) funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na jednej z ulic w mieście zatrzymali do kontroli osobowego forda. Za kierownicą auta siedział 59-letni mieszkaniec Olsztyna. W trakcie czynności policjanci znaleźli ukryte w aucie papierosy bez polskich znaków akcyzy - zabezpieczyli łącznie 2500 paczek.
Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzut przewożenia nielegalnych wyrobów tytoniowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że straty na szkodę Skarbu Państwa szacowane są na kwotę ponad 50 tysięcy złotych. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone i nie trafią na rynek.
 
Posiadanie czy przewożenie papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i jest zagrożone karą grzywny lub karą pozbawienia wolności do lat 3. Posiadacz nielegalnych wyrobów tytoniowych musi się również liczyć z przepadkiem zabezpieczonego towaru.

(aj/rj)

Powrót na górę strony