Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierując skupmy się na drodze. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii

Data publikacji 28.08.2020

Policjanci pracowali na miejscu kolizji drogowych – wczoraj na ul. Wyszyńskiego w Olsztynie oraz wczoraj na DK 51 w pobliżu m. Spręcowo. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, mimo że zdarzenia wyglądały groźnie W obu przypadkach sprawcy zostali ukarani surowymi mandatami. Policjanci apelują o ostrożność za kierownicą i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Dziś (28.08.2020) funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście pracowali na miejscu zdarzenia na DK 51 w pobliżu m. Spręcowo. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym audi 64-latek nieprawidłowo wykonał manewr wyprzedzania pojazdu marki Fiat, w wyniku czego jadąca z przeciwka 67-letnia kobieta zjechała do przydrożnego rowu. Kierowcy w momencie zdarzenia byli trzeźwi. Kobieta kierująca chryslerem trafiła do szpitala na badania. Na szczęście nie doznała poważnych obrażeń.

Wczoraj (27.08.2020) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Wyszyńskiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 26-letni kierujący pojazdem marki Opel Corsa nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i najechał na tył pojazdu marki Fiat Panda, którego kierujący zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. W wyniku zdarzenia doszło do przewrócenia na bok osobowego opla. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że obaj kierujący w momencie zdarzenia byli trzeźwi. W wyniku zdarzenia nikt nie trafił do szpitala.

Obaj sprawcy kolizji zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych. Na ich konto trafi również 6 punktów karnych.

(aj)

Powrót na górę strony