Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie stosowali się wyroków sądu, uchylali się od obowiązków alimentacyjnych czy nie opłacili nałożonych grzywien - poszukiwani w rękach policji

Tylko w ciągu ostatniej doby olsztyńscy policjanci zatrzymali i osadzili w policyjnym areszcie 5 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Teraz każdy z zatrzymanych będzie mógł rozliczyć się ze swoich błędów z przeszłości. Najdłużej, bo 8 miesięcy w więziennej celi spędzi 52-latek, który odbywając karę w zawieszeniu po raz kolejny dopuścił się przestępstwa i ponownie wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Z wymiarem sprawiedliwości rozliczą się również ci, którzy uchylali się od obowiązku alimentacyjnego czy nie opłacili nałożonych kar grzywny.

Pierwszego poszukiwanego zatrzymali funkcjonariusze z Komisariatu policji w Barczewie. Mężczyzna został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania a poszukiwany był przez olsztyński sąd w celu ustalenia miejsca pobytu oraz do odbycia kary 15 dni aresztu. Do takiej sytuacji by nie doszło, gdyby 37-latek w porę opłacił nałożoną na niego karę grzywny za popełnione wykroczenie.

Kolejny poszukiwany „wpadł” w ręce policji po godzinie 15:00 podczas legitymowania w rejonie olsztyńskiego dworca. 34-letni mężczyzna nie krył zaskoczenia po tym, jak po sprawdzeniu w policyjnych systemach policjanci przekazali mu informację o tym, że jest on poszukiwany do odbycia kary 14 dni aresztu. Mężczyzna nie opłacił grzywny za popełnione w przeszłości wykroczenia.

Również wczoraj po godzinie 17:00 policjanci zapukali do drzwi mieszkania w którym przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się poszukiwany listem gończym 46-latek. Mężczyzna, od kilku lat uchylał się od obowiązku alimentacyjnego. 46-latek został przewieziony do jednostki policji i osadzony w policyjnym areszcie. Teraz najbliższe miesiące spędzi w więziennej celi.

Podczas kolejnego legitymowania, tym razem na ul. Kolejowej po godzinie 17-tej w Olsztynie policjanci dowiedzieli się, że mają do czynienia z osobą poszukiwaną do odbycia kary 75 dni aresztu. Taka kara spotkała 45-letniego mieszkańca Olsztyna za uchylanie się od obowiązku opłacenia nałożonych na niego grzywien. Mężczyzna z policyjnego aresztu trafi prosto do więziennej celi.

Najdłużej, bo 8 miesięcy w zakładzie karnym spędzi 52-letni mężczyzna, który naruszył decyzję sądu co do nałożonego na niego wyroku za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwosći. Mężczyzna wyrokiem sądu za jazdę w stanie nietrzeźwosći został skazany na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres 4 lat. Niestety, 52-latek w tzw. okresie próby ponownie wsiadł za kierownicę samochodu po wypiciu wcześniej alkoholu. Teraz, zgodnie z prawem w więziennej celi będzie miał on aż 8 miesięcy na to, aby zastanowić się nad swoim zachowaniem.

rp

Powrót na górę strony