Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wydział dw. z Przestępczością Narkotykową – półroczne podsumowanie

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podsumowali efekty swojej pracy w pierwszym półroczu 2020 roku. Funkcjonariusze zanotowali wzrost wykrywalności liczby przestępstw o blisko 30% w porównaniu do roku ubiegłego. Policjanci w trakcie przeszukań zabezpieczyli ponad 3 kilogramy narkotyków i łącznie 180 krzewów konopi indyjskich, które nie trafią na czarny rynek. Przed funkcjonariuszami kolejne miesiące ciężkiej pracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Olsztyna.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykowej Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w pierwszym półroczu 2020 roku odnotowali wzrost wykrywalności liczby przestępstw o blisko 30% w porównaniu do analogicznego okresu w 2019 roku. Przez 6 miesięcy funkcjonariusze wykryli i wyjaśnili okoliczności 168 przestępstw. W swojej codziennej służbie zajmują się przestępstwami narkotykowymi polegające na m.in. posiadaniu, handlu czy produkcji nielegalnych substancji. Ich skuteczna i ciężka praca spowodowała, że na czarny rynek nie trafiło ponad 3 kilogramy narkotyków. Policjanci w trakcie przeszukań zabezpieczyli łącznie 180 krzewów konopi indyjskich.

Funkcjonariuszom w odnajdywaniu narkotyków często pomaga pies służbowy specjalnie wyszkolony w wykrywaniu zapachów substancji zabronionych. To właśnie jego czuły nos niejednokrotnie doprowadził do miejsc, gdzie ukryte były narkotyki.

Sprawy, którymi m.in. od początku roku zajmował się wydział zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu.

Policjanci zatrzymali 37-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości substancji zabronionych. W trakcie przeszukania mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli blisko kilogram marihuany o czarnorynkowej wartości około 40 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Szczegóły:

http://olsztyn.policja.gov.pl/o02/aktualnosci/65549,Posiadal-kilogram-marihuany-zostal-zatrzymany.html

19-latek i 41-latek odpowiedzą za posiadanie substancji zabronionych. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 110 gramów narkotyków. Ponadto w trakcie przeszukania mieszkania jednego z mężczyzny policjanci zastali 24-latka, który okazał się poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Szczegóły: http://olsztyn.policja.gov.pl/o02/aktualnosci/65799,Olsztyn-Dwoch-posiadalo-narkotyki-trzeci-byl-poszukiwany-wszyscy-zostali-zatrzym.html

W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli tabletki ecstasy, mefedron, amfetaminę, marihuanę i LSD. Ich właścicielem okazał się 19-latek z Olsztyna. Grozo mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Szczegóły: http://olsztyn.policja.gov.pl/o02/aktualnosci/66636,19-latek-odpowie-za-posiadanie-znacznej-ilosci-narkotykow.html

Są to tylko wybrane przykłady skutecznych działań olsztyńskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Ich codzienna służba przekłada się na wzrost poziomu bezpieczeństwa mieszkańców Olsztyna.

(aj)

Powrót na górę strony