Poszukiwani zatrzymani przez policjantów - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwani zatrzymani przez policjantów

Olsztyńscy policjanci tylko jednego dnia zatrzymali trzy osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. 37 i 31-latek „wpadli” po tym jak pili alkohol w miejscu zabronionym. Natomiast 35-latka awanturowała się na jednym z olsztyńskich osiedli. Wszyscy trafili już do aresztu.

W poniedziałek (07.09.2020) policjanci w pobliżu jednego z osiedlowych sklepów zauważyli mężczyznę, który pił alkohol. Funkcjonariusze postanowili go wylegitymować. Podczas sprawdzenia w systemach informatycznych wyszło na jaw, że 37-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem.

Do podobnej sytuacji doszło kilka godzin później, również w rejonie jednego z obiektów handlowych. Funkcjonariusze patrolując ulice zauważyli mężczyznę pijącego alkohol wbrew obowiązującym przepisom i postanowili go wylegitymować. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że 31-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za nieopłacone grzywny orzeczone przez sąd.  


Tego samego dnia policjanci interweniowali wobec 35-latki, która awanturowała się w pobliżu jednego z bloków w Olsztynie. Kobieta miała krzyczeć oraz pukać w okna sąsiadów. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że była poszukiwana do odbycia kary 10 dni pozbawienia wolności za kradzież. Ponadto policjanci skierowali sprawę do sądu w związku z zakłócaniem spokoju i porządku publicznego przez kobietę.
We wszystkich przypadkach osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości trafili już do aresztu.
(aj)

Powrót na górę strony