Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Po służbie zatrzymał kierującego skuterem, który przewoził nielegalne papierosy

Data publikacji 10.09.2020

Olsztyński policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał 62-latka, który przewoził wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Blisko 500 paczek papierosów było ukrytych m.in. w bagażniku i pod siedzeniem skutera. Jego kierowca ze swojego zachowania wkrótce będzie się tłumaczyć przed sądem.

We wtorek (08.09.2020) będący po służbie funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, jadąc krajową „szesnastką” zauważył mężczyznę jadącego skuterem, z bagażnika którego na drogę wypadały paczki papierosów. Policjant podejrzewając, że są to wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy postanowił zatrzymać skuter do kontroli drogowej. Gdy tylko podszedł do jednośladu to potwierdził swoje przypuszczenia i powiadomił o tym oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Po chwili na miejscu pojawił się policyjny patrol, któremu funkcjonariusz przekazał mężczyznę. Okazało się, że za kierownicą skutera siedział 62-letni mieszkaniec Olsztyna. W trakcie przeszukania bagażnika i przestrzeni pod siedzeniem jednośladu, policjanci znaleźli i zabezpieczyli blisko 500 paczek nielegalnych papierosów.

Policjanci zebrany materiał przekażą funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej. 62-latek odpowie za naruszenie przepisów kodeksu karno-skarbowego. Posiadacz nielegalnych wyrobów tytoniowych musi się również liczyć z przepadkiem zabezpieczonego towaru.
(aj)
 

Powrót na górę strony