125 km/h w obszarze zabudowanym... - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

125 km/h w obszarze zabudowanym...

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 27-latka, któremu zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Funkcjonariusze wyciągają surowe konsekwencje wobec nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego, którzy swoim niebezpiecznym zachowaniem stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

W ubiegły wtorek (08.08.2020) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na ul. Sikorskiego zatrzymali do kontroli drogowej osobowe BMW, którego kierowca jechał z prędkości 125 km/h, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h.

Za kierownicą auta siedział 27-letni mieszkaniec Pisza. Mężczyzna stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Nie obyło się również bez wysokiego mandatu. Na konto kierującego dopisane zostanie również 10 punktów karnych.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest niezmiennie jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego apelujemy do kierowców o jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami oraz zdjęcie nogi z gazu szczególnie w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań, gdzie należy zachować szczególną czujność.

(aj)

Powrót na górę strony