Policjanci odnaleźli zaginionego grzybiarza - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli zaginionego grzybiarza

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 88-letniego mieszkańca Olsztyna, który wyszedł z kolegami do lasu na grzyby i zabłądził. Policjanci w ciągu 2 godzin odnaleźli zaginionego mężczyznę. 88-latek trafił pod opiekę znajomych.

W ubiegły piątek (11.09.2020) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 88-latka z Olsztyna, do którego doszło na terenie jednego z kompleksów leśnych w m. Gębiny. Natychmiast na miejsce zostały wysłane policyjne patrole. Z relacji zgłaszających wynikało, że wspólnie z 88-latkiem wyszli na grzyby do lasu w gminie Olsztynek, gdzie w pewnym momencie stracili kontakt z seniorem. Mężczyzna nie miał ze sobą telefonu i nie reagował na wołania kolegów, z związku z czym 55 i 68-latek postanowili wezwać pomoc.

Olsztyńscy policjanci rozpoczęli poszukiwania za zaginionym. Funkcjonariusze wykorzystywali megafon przeszukując kompleks leśny i pobliskie łąki. Po chwili znaleźli 88-latka. Twierdził, że zabłądził podczas zbierania grzybów i nie mógł znaleźć kolegów z którymi wyszedł do  lasu. Mężczyzna cały i zdrowy wrócił do znajomych, którzy nim się zaopiekowali.

Przypominamy i apelujemy!


Wychodząc do lasu, jeżeli mamy taką możliwość, zabierajmy ze sobą telefon komórkowy, który w przypadku zagrożenia umożliwi szybkie wezwanie pomocy. Należy podczas takiego spaceru unikać nieznanych miejsc. Pamiętajmy, że lasy szybko się zmieniają. Znane miejsce sprzed kilku lat, dziś może wyglądać zupełnie inaczej. W przypadku nieznajomości terenu nie należy oddalać się od dróg lub innego stałego punktu orientacyjnego.
 
Apelujemy również do osób opiekujących się starszymi członkami najbliższej rodziny, by dołożyli troski w opiece nad nimi. Przypilnujmy, by nie opuszczali oni sami miejsca zamieszkania, w szczególności nocą. Starsze osoby bardzo łatwo mogą stracić orientację w terenie, zabłądzić i znacznie się oddalić. Jeżeli mieszkają z nami osoby zmagające się z poważnymi chorobami pamięci, zadbajmy o to, by nie mogły samodzielnie zbyt łatwo i niepostrzeżenie opuszczać mieszkania, a gdy to robią, to by zawsze miały przy sobie element zawierający informacje teleadresowe ułatwiające kontakt z opiekunami lub rodziną.


(aj)
 

Powrót na górę strony