Odpust w Gietrzwałdzie – policyjne podsumowanie - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpust w Gietrzwałdzie – policyjne podsumowanie

Uroczystość 143. Rocznicy Objawienia Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie już za nami. Podobnie jak w latach ubiegłych, na Gietrzwałdzkie Błonia przybyło wielu pielgrzymów. W tym roku, zabezpieczenie obchodów objawień w Gietrzwałdzie wiązało się z podjęciem nowych wyzwań związanych z wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń sanitarnych, które na organizatorach wymusiła pandemia choroby COVID-19.

Wczoraj (13.09.2020) z okazji 143. Rocznicy Objawienia Najświętszej Maryi Panny do Gietrzwałdu przybyło wielu pielgrzymów, którzy na Gietrzwałdzkie Błonia docierali pieszo, autokarami czy prywatnymi autami. W trosce o bezpieczeństwo zgromadzonych, w związku z pandemią koronawirusa organizatorzy podzielili sektory na mniejsze rejony. Z tego miejsca, policjanci pracujący przy zabezpieczeniu pielgrzymki, składają serdeczne podziękowania wszystkim wiernym m.in. za stosowanie się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy.

Policyjne przygotowania do zabezpieczenia odpustu w Gietrzwałdzie rozpoczęły się na długo przed tym wydarzeniem. Nad bezpieczeństwem wiernych czuwali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wspierani m.in. przez strażaków ochotników z OSP terenu gminy Gietrzwałd. Nie możemy zapomnieć również o wkładzie jaki wnieśli w zabezpieczenie funkcjonariusze Polskiego Czerwonego Krzyża zapewniając zaplecze medyczne. Na potencjalnych sprawców kradzieży bacznie czuwała kamera mobilnego centrum monitoringu z Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa z Olsztyna.

Policjanci osobiście nadzorowali każde skrzyżowanie zarówno w samym Gietrzwałdzie jak i na jego obrzeżach. Każdy uczestnik ruchu drogowego na bieżąco otrzymywał czytelną informację na temat dróg dojazdowych prowadzących do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Podobnie jak poprzednie odpusty, tegoroczny również należał do bezpiecznych. Policjanci nie odnotowali żadnych zdarzeń prewencyjnych ani kryminalnych.

Olsztyńska Policja, serdeczne podziękowania kieruje przede wszystkim w stronę pielgrzymów, którzy stosowali się do poleceń wydawanych im przez uprawnione osoby. Do tego stanu rzeczy, przyczyniła się również cierpliwość, której nie zabrakło kierującym poruszającym się w wolniejszym niż zwykle tempie w kierunku Gietrzwałdzki Błoni.

rp

 

  • zabezpieczenie Odpustu w Gietrzwałdzie
  • zabezpieczenie Odpustu w Gietrzwałdzie
  • zabezpieczenie Odpustu w Gietrzwałdzie
  • zabezpieczenie Odpustu w Gietrzwałdzie
  • zabezpieczenie Odpustu w Gietrzwałdzie
  • zabezpieczenie Odpustu w Gietrzwałdzie
Powrót na górę strony