Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie ujął nietrzeźwego kierowcę i zabezpieczył miejsce zdarzenia drogowego

Olsztyński policjant w czasie wolnym od służby zabezpieczył miejsce zdarzenia drogowego w m. Bartąg. Okazało się, że jego sprawca, 57-letni kierowca volkswagena był kompletnie pijany i wsiadł za kierownicę auta, pomimo sądowego zakazu. Wkrótce ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

Będący poza służbą funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie w m. Bartąg zauważył osobowego volkswagena, którego kierowca wjechał do przydrożnego rowu. Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę (12.09.2020). Policjant natychmiast zatrzymał swoje auto i nie miał najmniejszych wątpliwości co należy zrobić w takiej sytuacji. Funkcjonariusz zadbał o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego, zabezpieczył miejsca zdarzenia i powiadomił oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Zaraz po podejściu do kierującego wyczuł od niego silny zapach alkoholu. Mężczyzna miał problemy z poruszaniem się, słaniał się na nogach, a jego mowa była bełkotliwa.

Po chwili przyjechał policyjny patrol, któremu funkcjonariusz przekazał mężczyznę. Sprawdzenie badania trzeźwości wykazało, że w organizmie kierowcy krążyły ponad 3 promile alkoholu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 57-latek kierując osobowym volkswagenem nie zachował należytej ostrożności podczas wykonywania manewru skrętu w lewo i wjechał do przydrożnego rowu. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło również na jaw, że mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do 2022 roku. 57-latek tłumaczył policjantom, że wyruszył w podróż w takim stanie, ponieważ musi zmienić olej w silniku w warsztacie samochodowym.

Mężczyzna wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i wbrew sądowemu zakazowi. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(aj)

Powrót na górę strony