Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KOMPLETNIE PIJANA MATKA OPIEKOWAŁA SIĘ NIEMOWLĘCIEM

Olsztyńscy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwej 29-latki, która opiekowała się niemowlęciem. Badanie alkomatem wykazało obecność ponad dwóch promili alkoholu w organizmie nieodpowiedzialnej matki. Sporządzona z interwencji dokumentacja trafi teraz do sądu rodzinnego, który dokładnie sprawdzi warunki w jakich wychowuje się niemowlę.

We wtorek (16.09.2020) kilka minut przed godz. 21:00 do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpłynęło zgłoszenie dotyczące sprawowania opieki nad niemowlęciem przez nietrzeźwą matkę. Pod wskazany adres natychmiast został wysłany policyjny patrol.

Interweniujący policjanci potwierdzili zgłoszenie i pod wskazanym adresem zastali kompletnie pijaną 29-letnią kobietę, która opiekowała się 2-miesięcznym niemowlęciem. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie nieodpowiedzialnej matki krążą ponad dwa promile alkoholu. Kobieta miała trudności z utrzymaniem równowagi jak również z logicznym wypowiadaniem się.

Funkcjonariusze na miejsce interwencji wezwali ojca dziecka, który przyszedł w towarzystwie swojego brata, ponieważ sam również był nietrzeźwy i nie mógłby zaopiekować się niemowlęciem.

Niestety rodzicom przed sięgnięciem po alkohol nie przyszło do głowy, że mają pod opieką zaledwie 2-miesięczne dziecko. Dokumentacja z interwencji zostanie teraz przesłana do sądu rodzinnego, który zbada sytuację rodzinną m.in. pod kątem narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia będącego pod ich opieką dziecka. Jeśli okaże się, że swoim zachowaniem, opiekunowie stworzyli realne zagrożenie dla niemowlęcia może grozić im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Na szczęście w tym przypadku pomoc nadeszła w porę.

(rp/tm)

Powrót na górę strony