Bezpieczna przerwa - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna przerwa

Data publikacji 16.09.2020

Od początku września w Olsztynie i powiecie olsztyńskim policjanci dbają o bezpieczeństwo uczniów, którzy powrócili do szkół. Nasi profilaktycy w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” przeprowadzili akcję pn. „Bezpieczna przerwa”. W okolicach placówek edukacyjnych, sprawdzano jak uczniowie spędzają wolny czas oraz czy nie dochodzi do przejawów demoralizacji. Akcja ta była również świetną okazją do poruszenia z młodymi ludźmi zagadnień związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego.

Od pierwszego dnia szkoły, policyjne patrole, które pełnią służbę w rejonach placówek oświatowych, reagują na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypominają i uświadamiają kierujących pojazdami o współczesnych zagrożeniach w ruchu drogowym oraz apelują o zachowaniue szczególnej ostrożności w pobliżu szkół, zwłaszcza przy przejściach dla pieszych. Funkcjonariusze zwracają też uwagę czy pojazdy zatrzymujące się przy placówkach oświatowych nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia, a także na sposób przewożenia dzieci.

Policjanci i pracownicy z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w ubiegłym tygodniu przeprowadzili akcję pn. „Długa przerwa”. Przedsięwzięcie miało charakter profilaktyczny i było ukierunkowane na zapobieganie demoralizacji oraz przestępczości nieletnich polegających m.in. na: paleniu papierosów, piciu alkoholu, wagarowaniu czy używaniu słów wulgarnych. Poruszone zostały także kwestie odpowiedzialności prawnej nieletnich za czyny karalne.

W czasie przerw międzylekcyjnych policyjni profilaktycy, zachowując reżim sanitarny, sprawdzali miejsca gromadzenia się młodzieży. Przedstawicie olsztyńskiej jednostki Policji pod lupę wzięli kilka rejonów znajdujących się przy szkołach w Olsztynie.

W trakcie spotkań nie zauważono żadnych niepokojących zachowań wśród młodzieży. Kontrole były też świetną okazją, aby porozmawiać z uczniami o zagrożeniach związanych z poruszaniem się po drogach. Policjanci już zapowiedzieli kolejne tego typu akcje.
 

Powrót na górę strony