Rowerzysta na drodze - prawidłowe zachowania. - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rowerzysta na drodze - prawidłowe zachowania.

Od początku roku na ulicach Olsztyna doszło do 25 wypadków oraz 18 kolizji drogowych z udziałem rowerzystów. W trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, olsztyńscy policjanci przygotowali mapę zdarzeń drogowych z ich udziałem. Chcemy zwrócić uwagę, że za każdym punktem zaznaczonym na mapie, kryje się ludzka tragedia. Funkcjonariusze apelują zarówno do kierowców samochodów, jak i samych cyklistów, o ostrożną jazdę i przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa.

 

 

Nie bez powodu rowerzyści zaliczani są do grupy niechronionych uczestników ruchu. W przeciwieństwie do podróżujących samochodami, nie osłania ich karoseria, nie są zabezpieczeni pasami bezpieczeństwa i nie mają poduszek powietrznych.

Od początku 2020 roku doszło w Olsztynie do 25 wypadków i 18 kolizji z udziałem jednośladów. W większości przypadków sprawcami tych zdarzeń byli kierowcy samochodów, którzy nieprawidłowo przejeżdżali przez przejazd dla rowerów, nie ustępowali pierwszeństwa przejazdu cyklistom bądź nie zachowali bezpiecznej odległości.

Szerokości…

(mp)

Powrót na górę strony