Poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości

Tylko wczoraj olsztyńscy policjanci zatrzymali dwie osoby poszukiwane przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Osobami ukrywającymi się przed wymiarem sprawiedliwości było dwóch mężczyzn w wieku 60 i 42 lat. Starszy mężczyzna w więziennej celi spędzi najbliższe pół roku, natomiast jego młodszy kolega krajobraz zza krat będzie oglądać przez 5 miesięcy.

W ubiegły poniedziałek (21.09.2020) w ręce Policji wpadły dwie osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary za dokonanie kradzieży i rozboju.

Policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie po godzinie 14:00 zostali wezwani jednego ze sklepów w rejonie dworca, w którym podejrzany mężczyzna mógł dokonać kradzieży. Mundurowi musieli to sprawdzić. Zanim jednak dojechali na miejsce, podejrzany zdążył wsiąść w autobus komunikacji miejskiej i odjechać w stronę centrum miasta. Na następnym przystanku, zamiast konduktora, wysiadającego mężczyznę przywitali funkcjonariusze, którzy potwierdzili podejrzenia zgłaszającego, ponieważ po sprawdzeniu 60-latka w policyjnych systemach wyszło na jaw, że jest on osobą poszukiwaną listem gończym przez olsztyński sąd do odbycia kary za 6 miesięcy pozbawienia wolności za dokonanie kradzieży.

Na trop kolejnego poszukiwanego, tym razem 42-latka policjanci wpadli podczas patrolowania ul. Pana Tadeusza w Olsztynie. Na widok policyjnego radiowozu, mężczyzna, który siedział w pobliżu jednej z klatek schodowych zaczął uciekać. Po kilkuset metrach został on jednak obezwładniony i zatrzymany. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że na mężczyźnie ciążą dwa nakazy doprowadzenia w tym jeden list gończy. 42-latek poszukiwany był do odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności za dokonanie kradzieży rozbójniczej oraz za nieopłacenie grzywny w kwocie tysiąca złotych.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, z którego przewiezieni zostaną do zakładów karnych w których spędzą najbliższe miesiące.

rp

Powrót na górę strony