POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED OSZUSTAMI - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED OSZUSTAMI

Oszuści w swoim działaniu często na swoje ofiary wybierają osoby, którym najtrudniej jest się przed nimi samodzielnie obronić. Żerują także na nadmiernej ufności i dobrym sercu seniorów. Przekonało się o tym dwóch seniorów z gminy Olsztynek, do których zgłosiła się grupa osób, której rzekomo popsuł się samochód i jedna z kobiet źle się poczuła. W efekcie kłamliwej intrygi małżeństwo straciło blisko 70 tysięcy złotych.

W ubiegły wtorek (22.09.2020) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie gminy Olsztynek doszło do kradzieży pieniędzy. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol, który ustalił szczegóły zdarzenia. Z relacji pokrzywdzonego 87-latka wynikało, że pod jego dom podjechała autem grupa czterech osób. W trakcie rozmowy mężczyzna poprosił pokrzywdzonego o pomoc, ponieważ twierdził, że doszło do awarii pojazdu. Po chwili obaj poszli do garażu po narzędzia. W tym samym czasie jedna z kobiet poprosiła właścicielkę domu o szklankę wody, ponieważ źle się poczuła i wspólnie udali się do kuchni. Wówczas pozostałe osoby wykorzystując nieuwagę właścicieli przeszukały jedno z pomieszczeń z którego zabrały pieniądze. Po kilku minutach kobieta lepiej się poczuła i grupa osób wsiadła do samochodu i odjechała w nieznanym kierunku.

Po chwili seniorzy zorientowali się, że z ich domu została skradziona gotówka w kwocie 70 tysięcy złotych, o czym powiadomili służby. Teraz funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz ich sprawców.

Policja ostrzega przed złodziejami i apeluje o niewpuszczanie nieznajomych do domów!

(aj/rj)

Powrót na górę strony