Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne porozumienie z klasą mundurową podpisane – kontynuacja współpracy

W ubiegły piątek (25.09.2020) Komendant Miejski Policji w Olsztynie insp. Piotr Zabuski spotkał się z Dyrektorem Zespołu Szkół w Dobrym Mieście Andrzejem Wonią w celu podpisania kolejnego porozumienia z klasami mundurowi. Przedstawiciele ZS w Dobrym Mieście podsumowali dotychczasową współpracę i omówili plan współpracy na najbliższy rok. Klasy o profilu mundurowym są miejscem, w którym młodzież zdobywając wiedzę i doświadczenie związane ze specyfika pracą w policji w przyszłości będzie mogła z pełną odpowiedzialnością dbać o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich.

Kilka tygodni od rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 w Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie, insp. Piotr Zabuski spotkał się z Dyrektorem Zespołu Szkół w Dobrym Mieście Panem Andrzejem Wonią. Wizytacja związana była z podpisaniem kolejnego porozumienia współpracy z klasami o profilu mundurowym. Istotnym elementem porozumienia, jest fakt, że młodzież tych szkół przygotowuje się do pełnienia służby m.in. w szeregach policji, wojska czy straży pożarnej.

Podczas spotkania, podsumowana została dotychczasowa współpraca oraz przywołano najważniejsze wydarzenia z życia uczniów realizowane wspólnie z przedstawicielami służb mundurowych. Celem porozumienia, jest stworzenie młodzieży jak najlepszych warunków kształcenia, które umożliwią uczniom zapoznać się ze specyfiką, zadaniami oraz umiejętnościami w służbie policyjnej. Zdobyta w ten sposób wiedza na temat teoretycznego i praktycznego przygotowania do pracy w formacjach mundurowych pozwoli na to, aby absolwenci szkół o profilu mundurowym świadomie podjęli decyzje co do służby, w której chcą się realizować.

rp

Powrót na górę strony