Aktualności

Policjanci wyjaśniali okoliczności potrącenia rowerzysty

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pracowali na miejscu wypadku drogowego z udziałem rowerzysty. Na skutek poniesionych obrażeń, 41-letni cyklista z obrażeniami został przewieziony do szpitala. 63-letniej kobiecie, kierującej osobowym audi policjanci zatrzymali prawo jazdy. Za spowodowanie wypadku drogowego może jej teraz grozić kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

We wtorek (06.10.2020r.) o godzinie 11:50 na ul. Leonharda w Olsztynie przy wjeździe do marketu budowlanego doszło do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem kierującej samochodem osobowym i rowerzystą. W zdarzeniu ucierpiał 41-letni cyklista, który z obrażeniami ciała powstałymi na skutek zdarzenia, karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas wyjaśniania okoliczności tego zdarzenia ustalili, że winę za spowodowanie wypadku drogowego ponosi 61-letnie kierująca osobowym audi. Kobieta jadąc ul. Leonharda od strony ul. Towarowej podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście nadjeżdżającemu z jej prawej strony. 41-letni cyklista w chwili zdarzenia poruszał się po drodze dla rowerów. Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

 

Opis filmu: Nagranie obrazujące moment potrącenia rowerzysty przez kierującą osobowym samochodem m-ki Audi. Poszkodowany kierowca jednośladu został karetką przetransportowany do szpitala - odniósł obrażenia. Na miejscu wypadku znajduje się karetka pogotowia, policyjny radiowóz oraz wóz straży pożarnej.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 25.03 MB)

 

Pracujący na miejscu wypadku funkcjonariusze podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia posłużyli się zapisem z kamer monitoringu. Moment zdarzenia został zarejestrowany, dlatego Policja ma możliwość opublikowania nagrania ku przestrodze. Ostatecznie policjanci zdecydowali, aby zatrzymać 61-letniej kierującej Audi uprawnienia do kierowania pojazdami. Pojazdy uczestniczące w zdarzeniu zostały zabezpieczone do dalszych badań na policyjnym parkingu.

Policjanci przypominają o tym, że skutki wypadku drogowego nie kończą się na miejscu zdarzenia. Rekonwalescencja trwa długo, a często chwila nieuwagi może doprowadzić do nieodwracalnych zmian zdrowotnych. Konsekwencje spowodowania wypadku drogowego również mogą być surowe – zgodnie z kodeksem karnym grozi za to kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

(rp/kh)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony