Aktualności

Bez odblasku i nieprawidłową stroną jezdni – skutki okazały się tragiczne

W ubiegłą sobotę (10.10.2020) około godziny 21:00 na drodze krajowej nr 16 w okolicy m. Wójtowo doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Kierowca osobowego auta, które ciągnęło lawetę potrącił 35-letniego mężczyznę. Poszkodowany poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci z olsztyńskiej drogówki pracowali na miejscu wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę po zmroku i poza obszarem zabudowanym. W zdarzeniu śmierć na miejscu poniósł 35-letni pieszy, który poza obszarem zabudowanym nie dość, że szedł bez wymaganych przepisami elementów odblaskowych to w dodatku nieprawidłową stroną jezdni, nie dając tym samym 58-letniemu kierowcy osobowego volkswagena, którym ciągnięta była laweta, szans na zauważenie i ominięcie mężczyzny.

Pieszy na skutek poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Droga w miejscy wypadku zablokowana byłą przez kilka godzin. Na czas obsługi zdarzenia, policjanci wyznaczyli i kierowali auta a objazd przez m. Wójtowo. Badanie alkomatem nie wykazało obecności alkoholu w organizmie 58-letniego kierowcy osobówki.

Policjanci apelują o korzystanie z elementów odblaskowych. Każdy, najmniejszy nawet odblask zwiększa nasze szanse na drodze – pieszy z odblaskiem widoczny jest z odległości od 150 m i więcej. Taki dystans między kierowcą a pieszym jest wystarczający aby odpowiednio wcześniej zaplanować i podjąć manewry zmierzające finalnie do bezpiecznego ominięcia pieszego.

(rp)

Powrót na górę strony