Aktualności

Warunki pogodowe dają się we znaki – utrudnienia w ruchu drogowym na Al. Wojska Polskiego

Data publikacji 14.10.2020

Dziś kierowcy, którzy poruszają się po drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego muszą zmierzyć się z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Chwilami występują obfite opady deszczu, które znacznie utrudniają jazdę. Przekonał się o tym kierujący pojazdem ciężarowym, który na Al. Wojska Polskiego w Olsztynie zjechał na pobocze, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i ostatecznie zjechał do przydrożnego rowu, w którym jego auto przewróciło się na bok. Policja apeluje o ostrożność.

Dziś (14.10.2020) kilka minut po godzinie 7:00 oficer dyżurny otrzymał informację o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu ciężarowego. Na miejsce skierowano służby ratunkowe w postaci policji oraz straży pożarnej. W zdarzeniu udział brał 57-letni kierowca samochodu ciężarowego, który nie odniósł poważnych obrażeń i skończyło się na ogólnych potłuczeniach. Kierowca ciężarówki był trzeźwy co potwierdziło badanie alkomatem.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że prawdopodobną przyczyną kolizji drogowej było niezachowanie szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewru wymijania z pojazdem jadącym z naprzeciwka. 57-latek, jadąc w kierunku miejscowości Dywity, w pewnym momencie zjechał na prawe pobocze jezdni, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu, w którym jego auto przewróciło się na bok. Ruch w miejscu zdarzenia będzie odbywać się wahadłowo, ponieważ w celu wyciągnięcia auta z rowu niezbędne będzie wykorzystanie specjalistycznego holownika. Ciężarowym manem przewożone były artykuły spożywcze, które należy przeładować na auto zastępcze.

Policja przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas jazdy, zwłaszcza, gdy na drodze panują trudne warunki atmosferyczne.

(rp)

  • kolizja z udziałem ciężarówki
  • kolizja z udziałem ciężarówki
Powrót na górę strony