Kolejni poszukiwani w rękach policjantów - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Aktualności

Kolejni poszukiwani w rękach policjantów

Policjanci tylko w ciągu ostatnich dwóch dni na terenie Olsztyna i powiatu olsztyńskiego zatrzymali trzech poszukiwanych. Wszyscy mężczyźni trafili już do aresztu śledczego w którym odbędą zasądzone przez sąd kary pozbawienia wolności.

W środę (11.11.2020) późnym wieczorem funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Olsztynku otrzymali zgłoszenie o zakłócaniu spoczynku nocnego w jednym z bloków na terenie gminy. Na miejscu policjanci zastali 65-letniego sprawcę interwencji. Mężczyzna miał dobijać się do drzwi zgłaszających ponieważ chciał koniecznie porozmawiać z sąsiadem. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia kary 90 dni pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo uchylania się od obowiązku alimentacyjnego.

Następnego dnia, tym razem funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na ulicach miasta zatrzymali dwóch poszukiwanych mężczyzn, których wizerunki pamiętali z policyjnych komunikatów i odpraw. W pierwszym przypadku 52-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione przestępstwo drogowego, za które sąd orzekł karę 90 dni pozbawienia wolności. W drugim przypadku 35-latek był poszukiwany celem odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości oszustwo.

We wszystkich przypadkach mężczyźni zostali zatrzymani i już trafili do aresztu śledczego.

(aj)

 

Powrót na górę strony