Nietrzeźwy i bez uprawnień doprowadził do kolizji - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Aktualności

Nietrzeźwy i bez uprawnień doprowadził do kolizji

Dwa lata pozbawienia wolności grozi nietrzeźwemu kierującemu osobowym fordem, który doprowadził do kolizji na jednym z olsztyńskich parkingów. Ponadto okazało się, że 48-latek wsiadł za kierownicę auta, pomimo braku uprawnień. Wkrótce ze swojego zachowania odpowie przed sądem.

W poniedziałek (16.11.2020) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kolizji na jednym z olsztyńskich parkingów. Z relacji zgłaszającej wynikało, że inny kierujący zaparkował swój pojazd uniemożliwiając jej wyjazd. Kobieta podeszła do auta, gdzie w środku przebywał jedynie pasażer i wytłumaczyła, że chce wyjechać z parkingu. Mężczyzna po chwili postanowił przesiąść się za kierownicę auta i wyjeżdżając pojazdem marki Ford Focus uderzył w przód auta zgłaszającej, ponieważ pomylił kierunki jazdy. Następnie pokrzywdzona wezwała na miejsce policyjny patrol. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna który kierował autem był to 48-letni mieszkaniec gminy Dywity. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że nie powinien on w ogóle wsiadać za kierownicę auta, gdyż nie ma do tego uprawnień.

48-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz i wysoka grzywna. Nie uniknie on również odpowiedzialności za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierowanie pojazdem bez uprawnień.

(aj)

Powrót na górę strony