Bezpieczne święta i ferie z sierżantem Żabusiem - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Aktualności

Bezpieczne święta i ferie z sierżantem Żabusiem

Maskotka Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie sierż. Żabuś składa najmłodszym życzenia i opowiada o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w okresie świąt, Nowego Roku i ferii zimowych. Ponadto Zespół ds. Profilaktyki Społecznej KMP w Olsztynie przygotował świąteczny labirynt oraz krzyżówkę dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Sierż. Żabuś to znana maskotka olsztyńskich policjantów, która szczególnie troszczy się o najmłodszych informując ich jak dbać o bezpieczeństwo.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.22 MB)

Tym razem sierż. Żabuś wystąpił w filmiku, gdzie przypomina najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas nadchodzących świąt i ferii. Ponadto w swoim uroczym stylu, składa najmłodszym życzenia świąteczne.

Żabuś podkreśla, że to głównie od nas samych zależy czy okres zbliżających się Świąt, Nowego Roku oraz nadchodzących ferii zimowych będzie czasem bezpiecznym i radosnym. Dlatego sierż. Żabuś radzi:

Drogie dzieci - pamiętajcie, że zbliżające się święta oraz czas ferii zimowych są okresem zabaw, wypoczynku i radości; a żeby takimi pozostały przestrzegajcie kilku zasad, które pozwolą wam uniknąć zagrożeń.

Chcę wam przypomnieć, że nadal wszyscy musimy zakrywać usta i nos oraz zachowywać dystans, a to wszystko dla naszego bezpieczeństwa i ochrony przed koronawirusem. 

Mamy już zimę i robi się coraz chłodniej, więc przyda się Wam ciepłe ubranie, takie jak czapka, szalik, rękawiczki i kurtka. Dzień jest coraz krótszy i szybciej robi się ciemno, dlatego pamiętajcie, żeby zawsze być widocznym i nosić odblaski.

Gdy pojawi się śnieg i lód poruszajcie się ostrożnie, bo może być ślisko. Nigdy nie wchodźcie na zamarznięte zbiorniki wodne. Bądźcie ostrożni.

Unikajcie obcych, nigdy nie wolno przyjmować od nieznajomych słodyczy ani prezentów. Mówcie rodzicom zawsze, dokąd idziecie, z kim i o której wracacie – oni chcą Waszego dobra i muszą wiedzieć co się z Wami dzieje.

Kiedy zostajecie sami w domu najlepiej jak przeznaczycie ten czas np. na czytanie książek, układanie puzzli, śpiewanie czy malowanie.

Jeśli korzystacie z Internetu, odwiedzajcie tylko te strony, które są dla Was przeznaczone i za zgodą rodziców.

Będąc na dworze zanim wejdziecie na ulicę wykonajcie trzy standardowe, ale bardzo ważne ruchy: najpierw spójrzcie w lewo, potem w prawo i ponownie w lewo, kiedy upewnicie się, że nic nie jedzie, przechodźcie przez jezdnię pewnym krokiem. Przekraczając ulicę korzystajcie zawsze z przejść dla pieszych tj. z tzw. zebry.  Przypominam, że kolor czerwony pojawiający się na sygnalizatorze świetlnym przy przejściu dla pieszych oznacza stop = stój, zielony idź = przechodź!

To tylko kilka najważniejszych rad, które dla Was przygotowałem…

Moi drodzy - udanych i wesołych świąt, bogatego Mikołaja, bezpiecznego wypoczynku podczas ferii oraz szczęśliwego powrotu do szkolnych obowiązków w Nowym Roku życzy Wasz ulubiony sierżant Żabuś - maskotka Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie”.

Zespół ds. Profilaktyki Społecznej KMP w Olsztynie przygotował dla dzieci świąteczny labirynt oraz krzyżówkę dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Najmłodsi będą mogli rozwiązać te łamigłówki podczas przerwy od szkoły.

(dm/kw)

 

 

Opis spotu: scena filmu nakręcona została w jednym z pomieszczeń na terenie Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przy ul. Pstrowskiego 3. Nagranie przedstawia maskotke olsztyńskic policjantów "sierż. Żabuś" promującą bezpieczne zachowania podczas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz zimowych ferii wypoczynkowych.

  • Krzyżówka Świąteczna 2020
  • Labirynt świąteczny
Powrót na górę strony