Nietrzeźwi i bez uprawnień w rękach Policji - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Aktualności

Nietrzeźwi i bez uprawnień w rękach Policji

Mimo licznych apeli, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy swoim zachowaniem narażają innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Jedni „wpadli” podczas kontroli drogowej inni po reakcji świadków czy funkcjonariuszki będącej w czasie wolnym. Niektórzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę mimo braku wymaganych uprawnień – wszyscy ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

01 stycznia 2021 roku – chwilę po sylwestrze policjanci z patrolu zmotoryzowanego na swojej drodze zauważyli kierowcę osobowego forda, który wzbudził niepokój policjantów stylem jazdy. Auto jadące ul. Artyleryjską poruszało się tzw. wężykiem. Nic dziwnego, skoro w organizmie zaledwie 25-letniego mężczyzny krążyło 1,5 promila alkoholu. W taki sposób, 25-latek pożegnał się ze swoim prawem jazdy, którym cieszył przez niespełna 5 lat.

01 stycznia 2021 r. – kolejny nietrzeźwy kierujący zatrzymany po północy w Olsztynie na ul. Popiełuszki przez patrol ruchu drogowego. 30-letni mężczyzna wsiadł za kierownicę opla mając 2 promile alkoholu w swoim organizmie. Na domiar złego, po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że nie posiadał on również uprawnień do kierowania pojazdami.

01 stycznia 2021 r. godz. 6:00 – kolejny przykład nieodpowiedzialności za kierownicą tym razem w gm. Olsztynek. Policjanci interweniowali w stosunku do 41-letniego kierowcy, które zdecydował się, aby wsiąść za kierownicę mając blisko 1,5 promila alkoholu w swoim organizmie. Mężczyzna już stracił prawo jazdy a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

01 stycznia 2021 r. godz. 16:30. Policjanci będący w czasie wolnym od służby na stacji paliw na olsztyńskim os. Zatorze zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który właśnie podjechał osobową alfą romeo. Styl poruszania się i zachowanie mężczyzny pozostawiało wiele do życzenia. Przypuszczenia policjantki z olsztyńskiego oddziału prewencji potwierdził patrol, który przyjechał na miejsce zgłoszenia i wylegitymował 58-letniego obcokrajowca. Okazało się, że w jego organizmie krążyło stężenie 1,3 promila alkoholu.

02 stycznia 2021 r. godz. 14:15 – dzięki czujności świadka udało się wyeliminować kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Policjanci potwierdzili przypuszczenia mężczyzny co do stanu trzeźwości kierującego citroenem, który z trudem utrzymywał tor jazdy. Okazało się, że za kierownicą citroena siedzi kompletnie pijany 28-letni obcokrajowiec. Alkomat wykazał stężenie blisko 3 promili alkoholu w organizmie młodego człowieka. Ponadto, po sprawdzeniu go w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami.

Policjanci przypominają, że nigdy nie było i nigdy nie będzie tolerancji na kierowanie samochodem przez osoby znajdujące się w stanie nietrzeźwości. Kierowcy, którzy zasili niechlubne statystyki na długo zapamiętają początek 2021 roku.

(rp)

Powrót na górę strony