Aktualności

Działkowiczu! W okresie zimowym również kontroluj swoje mienie!

Olsztyńscy policjanci jesienią przypominali o konieczności prawidłowego zabezpieczenia swojego mienia przed zakończeniem sezonu wzmożonych prac terenie ogródków działkowych. Dziś, w okresie zimowym funkcjonariusze zwracają się z apelem o konieczności kontroli swojej własności i przedmiotów pozostawionych na terenie ogródków. Nawet zimą należy zachować czujność i informować Policję o osobach, których obecność i zachowanie na terenie działek budzi wątpliwości i może wskazywać na zamiar popełnienia przestępstwa.

Prace na terenie ogródków działkowych już dawno dobiegły końca. Zima to okres, kiedy ruch na ogródkach działkowych zamiera. Nie oznacza to jednak, że nie warto czasem sprawdzić, czy pozostawiona jesienią altanka nadal znajduje się w takim samym stanie, w jakim została pozostawiona i czy nie nosi śladów włamania. O każdej niepokojącej sytuacji natychmiast należy powiadomić Policję. W przypadku ujawnienia śladów włamania staraj się niczego nie dotykać, nie sprzątaj, nie przeglądaj swoich rzeczy, aby ustalić co zginęło, ponieważ działając w ten sposób możesz zatrzeć kluczowe ślady do ustalenia i zatrzymania sprawcy przestępstwa.

W przypadku zauważenia podejrzanych osób, które pojawiają się na działkach, zaglądają do domków, spacerują bez wyraźnego celu, należy powiadomić policjantów dzwoniąc na numer alarmowy 112.

(rp)

Powrót na górę strony