Aktualności

Policjanci z Olsztyna po służbie pomogli poszkodowanemu, który zasłabł za kierownicą

Olsztyńscy policjanci w czasie wolnym od służby pomogli kierującemu osobowym oplem, który prawdopodobnie na skutek zasłabnięcia wjechał do przydrożnego rowu. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz udzieli pomocy przedmedycznej 37-latkowi.

W piątek (26.03.2021) po południu na jednej z dróg w powiecie ostródzkim będący w czasie wolnym od służby policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zauważyli auto w przydrożnym rowie. Policjanci zatrzymali swoje motory i nie mieli najmniejszych wątpliwości co należy zrobić w takiej sytuacji. Funkcjonariusze udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej siedzącemu w pojeździe mężczyźnie, zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz poinformowali o nim operatora numeru alarmowego 112.
Po chwili na miejscu pojawił się patrol z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 37-letni kierujący osobowym oplem zasłabł za kierownicą, zjechał na lewy pas jedni  i wjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście w wyniku zdarzenia mężczyźnie nic poważnego się nie stało.
(aj)

  • Zdjęcie przedstawia miejsce zdarzenia drogowego.
  • Zdjęcie przedstawia miejsce zdarzenia drogowego.
Powrót na górę strony