Aktualności

Poszukiwany listem gończym zatrzymany w Jeleniej Górze

Poszukiwany listem gończym 40-letni mieszkaniec gminy Stawiguda wpadł podczas legitymowania na terenie Jeleniej Góry. Mężczyzna, który od dwóch lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości poszukiwany był do odbycia kary 1 roku i 9 miesięcy pozbawienia wolności w związku z przestępstwami kradzieży i kradzieży z włamaniem.

Poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Olsztynie wczoraj (30.03.2021) wpadł w ręce policjantów z Jeleniej Góry. Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę funkcjonariuszy po tym, jak idąc ulicą Wincentego Pola na widok policyjnego patrolu gwałtownie skręcił i próbował ukryć się za banerem reklamowym. Podczas legitymowania mężczyzna podawał policjantom fałszywe dane co świadczyło o tym, że ma on coś więcej do ukrycia.

Jeleniogórscy policjanci postanowili przeprowadzić kontrolę osobistą w trakcie której znaleźli dowód osobisty należący do legitymowanego mężczyzny. Po sprawdzeniu danych personalnych w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 40-letni mieszkaniec gminy Stawiguda jest poszukiwany listem gończym do odbycia łącznej kary 1 roku i 9 miesięcy pozbawienia wolności w związku z zarzutami kradzieży i kradzieży z włamaniem. Niezadowolony z przebiegu sytuacji 40-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie i już wkrótce trafi do zakładu karnego w którym odbędzie wyrok nałożony przez Sąd Rejonowy w Olsztynie.

(rp)

Powrót na górę strony