Aktualności

Wielkanocny weekend już za nami – policyjne podsumowanie

Wielkanocny weekend już za nami. W tym roku podobnie jak w ubiegłym był to wyjątkowy czas związany z panująca na terenie kraju pandemią koronawirusa. Na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego ruch był zdecydowanie mniejszy niż zwykle, co w dużej mierze świadczy o odpowiedzialności naszych mieszkańców, którzy ten czas postanowili spędzić we własnych domach w gronie najbliższych osób. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwali olsztyńscy policjanci. W czasie świątecznego weekendu doszło do jednego wypadku drogowego w którym ranne zostały dwie osoby. Na szczęście w tym czasie nikt nie zginął. Policjanci wyeliminowali z ruchu także dziewięciu nietrzeźwych kierujących.

Podczas tegorocznych Świąt Wielkanocnych olsztyńscy policjanci swoją uwagę skupili na kontroli ruchu drogowego a także przestrzeni publicznej pod kątem nieprzestrzegania obowiązujących ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z pandemią koronawirusa. W trakcie świątecznego weekendu mundurowi interweniowali w stosunku do 1018 osób nieprzestrzegających zasad sanitarnych. W 77 przypadkach spotkanie z policjantami zakończyło się nałożeniem na sprawcę wykroczenia mandatu karnego a w 10 przypadkach sprawy swój finał znajdą w sądzie.

Niestety, mimo policyjnych apeli nie obeszło się bez poważnych zdarzeń drogowych w których na szczęście nikt nie zginął. Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 38-latek, który będąc kompletnie pijanym wsiadł za kierownicę osobowego seata. Z dwoma promilami alkoholu w organizmie ta jazda nie mogła skończyć się inaczej niż się skończyła – kilka minut po północy (05.04.2021) na drodze W 527 pijany kierowca stracił kontrolę nad pojazdem, wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo. Siłą uderzenia była tak duża, że samochód został doszczętnie zniszczony. To cud, że w tym zdarzeniu nikt nie zginął, mimo, że autem podróżowało jeszcze dwoje pasażerów, którzy karetką pogotowia zostali przetransportowani do szpitala – nie odnieśli obrażeń zagrażających ich życiu. Na domiar złego, po sprawdzeniu 38-letniego „śmiałka” w policyjnych systemach okazało się, że nie posiadał on prawa jazdy za co już wkrótce będzie tłumaczyć się przed sądem.

  • wypadek z udziałem samochodu osobowego m-ki Seat na drodze W 527.
  • wypadek z udziałem samochodu osobowego m-ki Seat na drodze W 527.

Czas pandemii wymaga od nas wszystkich odpowiedzialności. Pamiętajmy, że w pierwszej kolejności to jak będzie wyglądał kolejny dzień zależy przede wszystkim od nas samych. Policjanci przypominają o reżimie sanitarnym i o bezwzględnym zakazie wsiadania za kierownicę w stanie nietrzeźwości.

(rp)

Powrót na górę strony