Menu przedmiotowe:
Galeria
32
,,Święto Policji 2008' Komenda Powiatowa Policji w SzczytnieKWP - Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie

Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie
ul. Piłsudskiego 39
12-100 Szczytno

Oficer dyżurny -( 0-89 ) 623-22-00
Komendant Powiatowy Policji -( 0-89 ) 623-22-11

Komunikaty
28.05.2014 - Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych.

Od 01 czerwca bieżącego roku specjalnie dla turystów zagranicznych odwiedzających nasz kraj uruchomiony został telefon bezpieczeństwa. Pod numerami +48 22 278 77 77 oraz +48 608599999 można uzyskać pomoc w językach angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Akcja Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych to wspólna inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki, Komendy Głównej Policji, Urzędu ds. Cudzoziemców oraz Polskiej Organizacji Turystycznej realizowana od 2002r. Jest ona odpowiedzią naszego kraju na otwarcie unijnych granic oraz związane z tym wizyty w Polsce zagranicznych podróżnych.
Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa turystom zagranicznym odwiedzającym Polskę poprzez zagwarantowanie im dostępu do właściwego zakresu informacji i pomocy w nagłych sytuacjach na przykład w przypadku zaistnienia przestępstwa z ich udziałem, kłopotów ze zdrowiem, zaginięcia dokumentów, itp.
Dlatego w okresie od 1 czerwca do 30 września 2014 roku specjalnie dla turystów zagranicznych odwiedzających nasz kraj uruchomiony został telefony o następujących numerach: +48 22 278 77 77 oraz +48 608 599 999 gdzie będzie można uzyskać pomoc w językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim.(połączenia płatne według taryfy operatora)
Telefony będą czynne w następujących terminach:
W okresie od 01 czerwca do 30 września operatorzy dyżurować będą w godzinach 08.00- 22.00. , a w okresie od 30 września do 31 maja w godzinach od 08-18.00.

 

 


04.03.2014 - Szczytno: Policjant, który mi pomógł
Ruszyła VII edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Jeżeli chcesz podziękować policjantowi, który Ci pomógł zgłoś go do konkursu. Na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl można zapoznać się między innymi z regulaminem konkursu oraz pobrać formularz zgłoszeniowy.
 
„Niebieska Linia” już po raz VII organizuje konkurs „Policjant, który mi pomógł”.
Każdy kto chciałby podziękować policjantowi, który pomógł mu w trudnej sytuacji związanej z przemocą w rodzinie, może zgłosić go do konkursu. Celem konkursu jest podkreślenie roli  policjantów w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.
Wsparcie policjantów podejmujących wzorowe działania i
osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym oraz promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie. Inicjatywę honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji.
 
 Kandydatów do VII edycji, zgodnie z regulaminem konkursu, mogą zgłaszać osoby indywidualne, organizacje i instytucje (z wyjątkiem Policji) do 31 maja 2014 roku. Osoby zgłoszone po terminie przechodzą do kolejnej edycji.
 
Na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl można zapoznać się między innymi z regulaminem konkursu oraz pobrać formularz zgłoszeniowy.


 

Aktualności:
 30.07.2014 - Szczytno: Pijani pobili swojego brata. Zostali zatrzymani

Kara do trzech lat pozbawienia wolności grozi 19-letniemu Bartłomiejowi O. oraz 23-letniemu Arkadiuszowi O. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że pijani mężczyźni z powodu nieporozumień rodzinnych zaatakowali swojego 22-letniego brata. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali sprawców pobicia, którzy noc spędzili w policyjnej cele. Jeżeli okaże się że są winni to usłyszą zarzuty.

 

 

więcej » 
 29.07.2014 - Szczytno: Volvo uderzyło w motorower

Wczoraj policjanci oraz załoga karetki pogotowia pracowali na miejscu wypadku drogowego w Kamionku. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 25-letnia kobieta kierując volvo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motorowerowi. 66-letni kierowca jednośladu ze  złamaniem otwartym nogi i innymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala w Olsztynie. Teraz śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku drogowego.

więcej » 
 29.07.2014 - Szczytno: Zapalił się budynek wielorodzinny

Policjanci, strażacy oraz załoga karetki pogotowia pracowali na miejscu zapalenia się budynku wielorodzinnego w Pasymiu przy ulicy Przejezdnej. Spaleniu uległo poddasze oraz klatka schodowa. 53-letni mieszkaniec tego domu z oparzeniami trzeciego stopnia został przetransportowany do szpitala w Olsztynie. Teraz śledczy wyjaśniają w jakich okolicznościach zapaliło się poddasze.

więcej » 
Dzień z pracy Policji
Zdarzenia: 2014-07-29
1. Zatrzymani
    na gorącym uczynku: 23
2. Wypadki drogowe: 7
    - ranni: 8
    - zabici: 0
3. Kolizje drogowe: 41
4. Nietrzeźwi kierowcy: 11
Ostatnia aktualizacja: 2014-07-30
© 2006 - Wszystkie prawa zastrzeżone Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Projekt pt. "Rozwój e-usług publicznych i e-komunikacji między społecznością regionu, a Policją województwa warmińsko - mazurskiego" współfinansowany w 75% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz w 25% z budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.