Menu przedmiotowe:
Galeria
11
,,Święto Policji 2008' Komenda Powiatowa Policji w SzczytnieKWP - Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie

Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie
ul. Piłsudskiego 39
12-100 Szczytno

Oficer dyżurny -( 0-89 ) 623-22-00
Komendant Powiatowy Policji -( 0-89 ) 623-22-11

Komunikaty
24.04.2014 - Komunikat - LISY

11.04.2014 - Szczytno: Debata społeczna "Przemoc w rodzinie - Przeciwdziałanie - Poprawa bezpieczeństwa pokrzywdzonych"
 

19.03.2014 - Szczytno: Jeśli coś wiesz na temat tych zdarzeń, zgłoś się na Policję
Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie powołał specjalną grupę operacyjno-śledczą, która pracuje nad ustaleniem i zatrzymaniem podejrzanych o rozboje. Jeśli jednak ktokolwiek posiada informacje na temat zdarzeń, proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami ze Szczytna. Jak podkreślają kryminalni, każda, nawet najmniejsza informacja jest cenna.
Policjanci wspólnie z prokuraturą pracują nad ustaleniem sprawców trzech rozbojów, do których doszło na przestrzeni ostatnich trzech tygodni na terenie Szczytna.
Policjanci ustalili, że do 3 miejscowych sklepów wszedł mężczyzna w wieku 20-22 lata, szczupłej budowy ciała, 170-175 cm wzrostu, w kominiarce bądź szaliku na głowie, ubrany podczas jednego ze zdarzeń w zieloną bluzę z kapturem bez napisów. Sprawca trzymał w ręku nóż kuchenny z czarną rączką lub przedmiot przypominający pistolet. Mężczyzna żądał pieniędzy. W sumie, ukradł ponad tysiąc złotych i papierosy. Z informacji kryminalnych wynika, że na zewnątrz sklepu na podejrzanego czekał wspólnik z plecakiem na plecach. Ten mężczyzna miał około 166 cm wzrostu, ubrany był w odzież w ciemnych kolorach.
Wszystkie zdarzenia miały miejsce wieczorem. W ich wyniku nikt nie odniósł obrażeń.
Bezpośrednio po rozbojach policjanci pracowali dwutorowo. Patrole przeszukiwały teren, aby zatrzymać sprawców. Natomiast ekipa dochodzeniowo-śledcza między innymi wykonała oględziny, zabezpieczyła na miejscu ślady, użyto psa tropiącego.
W każdym przypadku przesłuchano świadków zdarzenia, rozpytano okolicznych mieszkańców, sprawdzano kamery monitoringu miejskiego oraz kamery monitoringów prywatnych.
Obecnie policjanci i prokuratorzy ze Szczytna pracują nad ustaleniem sprawców rozbojów. Typują osoby, które mogły by mieć związek ze zdarzeniami. Ponadto Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie powołał specjalną grupę operacyjno-śledczą, która pracuje tylko nad rozwiązaniem tych spraw.
Jeśli ktokolwiek posiada informacje na temat opisanych zdarzeń, był ich świadkiem lub podejrzewa, kto mógłby być ich sprawcami, proszony jest o kontakt osobisty z policjantami ze Szczytna, bądź telefoniczny z numerem alarmowym 997 lub z tel. komórkowego 112. W tym przypadku wszystkie informację mogą być bardzo przydatne w ustaleniu i zatrzymaniu podejrzanych. 

04.03.2014 - Szczytno: Policjant, który mi pomógł
Ruszyła VII edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Jeżeli chcesz podziękować policjantowi, który Ci pomógł zgłoś go do konkursu. Na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl można zapoznać się między innymi z regulaminem konkursu oraz pobrać formularz zgłoszeniowy.
 
„Niebieska Linia” już po raz VII organizuje konkurs „Policjant, który mi pomógł”.
Każdy kto chciałby podziękować policjantowi, który pomógł mu w trudnej sytuacji związanej z przemocą w rodzinie, może zgłosić go do konkursu. Celem konkursu jest podkreślenie roli  policjantów w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.
Wsparcie policjantów podejmujących wzorowe działania i
osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym oraz promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie. Inicjatywę honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji.
 
 Kandydatów do VII edycji, zgodnie z regulaminem konkursu, mogą zgłaszać osoby indywidualne, organizacje i instytucje (z wyjątkiem Policji) do 31 maja 2014 roku. Osoby zgłoszone po terminie przechodzą do kolejnej edycji.
 
Na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl można zapoznać się między innymi z regulaminem konkursu oraz pobrać formularz zgłoszeniowy.


 

05.02.2014 - Szczytno. Policjanci ostrzegają przed oszustami!!!
 Z uwagi na powtarzające się zgłoszenia dotyczące wyłudzeń od osób w podeszłym wieku, po raz kolejny przypominamy o zachowaniu szczególnej czujności w tym względzie. Oszuści działają z zaskoczenia, z reguły w godzinach porannych lub popołudniowych. Przedstawiają się, jako ktoś z rodziny lub podają się za pracowników różnych firm np. energetycznych, telekomunikacyjnych.  W takich sytuacjach spokojnie podejdźmy do sprawy. Przede wszystkim skontaktujmy się z rodziną, poprośmy o pomoc, żądajmy okazania legitymacji służbowej i w żadnym wypadku nie okazujmy żadnych dokumentów zawierającymi dane osobowe jak też w przypadku jakichkolwiek wątpliwości nie podpisujmy żadnych dokumentów. O swoich obawach poinformujmy rodzinę, znajomych, wszystkich którzy będą mogli natychmiast przyjechać i pomóc w podjęciu decyzji o dalszym postępowaniu. Jeśli osoba, która do nas przyjdzie wzbudza w nas jakiekolwiek podejrzenie, że mamy do czynienia z oszustem, powinniśmy o tym fakcie natychmiast powiadomić Policję.
W tym miejscu również apel do osób zamieszkujących w sąsiedztwie osób w podeszłym wieku, aby reagowali na osoby nieznajome przychodzące do mieszkań ich starszych znajomych, niosąc pomoc w ustaleniu faktycznych powodów odwiedzin staruszków. Oszuści chwytają się różnych chwytów, aby wzbogacić się czyimś kosztem gotowi są podać się za każdą osobę aby osiągnąć swój cel. Bądźmy czujni !!!. 
 

Aktualności:
 24.04.2014 - Szczytno: Włamywał się do samochodów ciężarowych i kradł paliwo. Został zatrzymany

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 31-letniemu Piotrowi  D. mieszkańcowi gminy Pasym. Mężczyzna włamywał się do samochodów ciężarowych, wyłamywał zabezpieczania wlewu paliwa i kradł olej napędowy. W sumie w ten sposób ukradł 300 litrów takiego paliwa o łącznej wartości ponad 1500 złotych. Pracujący nad sprawą kryminalni zatrzymali sprawcę tych kradzieży z włamaniami, który usłyszał już zarzuty. 
 

więcej » 
 23.04.2014 - Szczytno: Kilkanaście minut po rozboju zatrzymali sprawców

Kara do 12 lat  pozbawienia wolności grozi dwóm braciom w wieku 18 i 27 lat. Mężczyźni nocą w parku przy ulicy Leyka zaatakowali dwóch przechodniów. Najpierw poprosili ich o papierosa, a następnie gdy ci zaczęli odchodzić pobili ich. Kopiąc w głowę przewrócili ich na ziemię. Łupem braci stał się telefon komórkowy i pieniądze w kwocie około 40 złotych. Policjanci kilkanaście minut po zgłoszeniu zatrzymali pijanych rozbójników. Mężczyźni noc spędzili w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszeli oni zarzuty rozboju. Wczoraj sąd aresztował braci na trzy miesiące.

więcej » 
 21.04.2014 - Szczytno: 7-latek podczas gry w piłkę wbiegł na niezabezpieczony żar

Policjanci ze Szczytna wyjaśniają okoliczności w jakich 7-latek podczas gry w piłkę nożną na boisku szkolnym na terenie gminy Świętajno wbiegł na rozsypany i niezabezpieczony popiół i żar. Chłopiec z poparzeniami stóp II i III stopnia został przetransportowany do szpitala w Olsztynie.
 

więcej » 
Dzień z pracy Policji
Zdarzenia: 2014-04-23
1. Zatrzymani
    na gorącym uczynku: 14
2. Wypadki drogowe: 2
    - ranni: 2
    - zabici: 0
3. Kolizje drogowe: 45
4. Nietrzeźwi kierowcy: 7
Ostatnia aktualizacja: 2014-04-24
© 2006 - Wszystkie prawa zastrzeżone Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Projekt pt. "Rozwój e-usług publicznych i e-komunikacji między społecznością regionu, a Policją województwa warmińsko - mazurskiego" współfinansowany w 75% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz w 25% z budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.