Menu przedmiotowe:
Galeria
Policjanci otrzymali nowe radiowozy 27.11.2013
Policjanci otrzymali nowe radiowozy 27.11.2013KWP - Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie

Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie
ul. Piłsudskiego 39
12-100 Szczytno

Oficer dyżurny -( 0-89 ) 623-22-00
Komendant Powiatowy Policji -( 0-89 ) 623-22-11

Komunikaty
21.08.2014 - JEŻELI JESTEŚ OSOBĄ POKRZYWDZONĄ PRZESTĘPSTWEM-PAMIETAJ! MOŻESZ OTRZYMAĆ BEZPŁATNĄ POMOC

MINISTERWSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI

JEŻELI JESTEŚ OSOBĄ POKRZYWDZONĄ PRZESTĘPSTWEM-PAMIETAJ! MOŻESZ OTRZYMAĆ BEZPŁATNĄ POMOC


Może to być przede wszystkim informacja prawna, pomoc psychologiczna, pokrywanie kosztów rehabilitacji, pomoc finansowa i materialna. W całej Polsce działają podmioty – przede wszystkim organizacje pozarządowe, które uzyskały dotacje z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej na udzielenie bezpłatnej pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem.
Pamiętaj! Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem i potrzebujesz pomocy, zwróć się do takiego podmiotu.
Lista adresów wraz z danymi kontaktowymi oraz wykazami dyżurów specjalistów, dostępna jest na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości www.ms.gov.pl w zakładce: Działalność/Pokrzywdzeni przestępstwem oraz na stronie internetowej dla osób pokrzywdzonych www.pokrzywdzeni.gov.pl 


28.05.2014 - Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych.

Od 01 czerwca bieżącego roku specjalnie dla turystów zagranicznych odwiedzających nasz kraj uruchomiony został telefon bezpieczeństwa. Pod numerami +48 22 278 77 77 oraz +48 608599999 można uzyskać pomoc w językach angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Akcja Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych to wspólna inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki, Komendy Głównej Policji, Urzędu ds. Cudzoziemców oraz Polskiej Organizacji Turystycznej realizowana od 2002r. Jest ona odpowiedzią naszego kraju na otwarcie unijnych granic oraz związane z tym wizyty w Polsce zagranicznych podróżnych.
Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa turystom zagranicznym odwiedzającym Polskę poprzez zagwarantowanie im dostępu do właściwego zakresu informacji i pomocy w nagłych sytuacjach na przykład w przypadku zaistnienia przestępstwa z ich udziałem, kłopotów ze zdrowiem, zaginięcia dokumentów, itp.
Dlatego w okresie od 1 czerwca do 30 września 2014 roku specjalnie dla turystów zagranicznych odwiedzających nasz kraj uruchomiony został telefony o następujących numerach: +48 22 278 77 77 oraz +48 608 599 999 gdzie będzie można uzyskać pomoc w językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim.(połączenia płatne według taryfy operatora)
Telefony będą czynne w następujących terminach:
W okresie od 01 czerwca do 30 września operatorzy dyżurować będą w godzinach 08.00- 22.00. , a w okresie od 30 września do 31 maja w godzinach od 08-18.00.

 

 


04.03.2014 - Szczytno: Policjant, który mi pomógł
Ruszyła VII edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Jeżeli chcesz podziękować policjantowi, który Ci pomógł zgłoś go do konkursu. Na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl można zapoznać się między innymi z regulaminem konkursu oraz pobrać formularz zgłoszeniowy.
 
„Niebieska Linia” już po raz VII organizuje konkurs „Policjant, który mi pomógł”.
Każdy kto chciałby podziękować policjantowi, który pomógł mu w trudnej sytuacji związanej z przemocą w rodzinie, może zgłosić go do konkursu. Celem konkursu jest podkreślenie roli  policjantów w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.
Wsparcie policjantów podejmujących wzorowe działania i
osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym oraz promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie. Inicjatywę honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji.
 
 Kandydatów do VII edycji, zgodnie z regulaminem konkursu, mogą zgłaszać osoby indywidualne, organizacje i instytucje (z wyjątkiem Policji) do 31 maja 2014 roku. Osoby zgłoszone po terminie przechodzą do kolejnej edycji.
 
Na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl można zapoznać się między innymi z regulaminem konkursu oraz pobrać formularz zgłoszeniowy.


 

Aktualności:
 22.08.2014 - Szczytno: Sąsiad strzelił do sąsiada. Został zatrzymany

Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi 61-letniemu Edmundowi A. Mężczyzna przyszedł do swojego sąsiada i krzycząc do niego, że go zastrzelił skierował w jego kierunku przedmiot przypominający broń. Nie wiele myśląc wystrzelił. Jednak nikomu się nic nie stało, a pokrzywdzony usłyszał tylko huk.  Policjanci zatrzymali Edmunda A. oraz zabezpieczyli przedmiot przypominający broń. Jeżeli mężczyzna okaże się winny to usłyszy zarzuty.

więcej » 
 21.08.2014 - Szczytno: Bracia aresztowani za wymuszenie rozbójnicze

Wczoraj sąd na trzy miesiące aresztował dwóch barci w wieku 18 i 19 lat. Mateusz N. i Adrian N. pod pretekstem sprzedaży bluzy wprowadzili na jedną z klatek schodowych bloku przy ulicy Polskiej swojego znajomego. Tam go pobili i zażądali od niego pieniędzy. Następnie wyprowadzili go przed blok. Pokrzywdzony 20-latek dał im 100 złotych. Napastnicy zadowoleni ze swojego łupu uciekli. Policjanci już po niespełna godzinie zatrzymali sprawców tego wymuszenia rozbójniczego. Noc spędzili oni w policyjnej celi. Bracia usłyszeli zarzuty. Zostali oni już przetransportowani do aresztu śledczego, gdzie spędzą najbliższe miesiące.

więcej » 
 21.08.2014 - Szczytno: Znęcał się nad żoną. Został zatrzymany

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 58-letniemu Mariuszowi S. z Wielbarka. Mężczyzna od czterech lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Pijany wszczynał on awantury domowe podczas których wyzywał najbliższą mu osobę, bił, szarpał, groził żonie że ją zabije i spali jej dom. Kobieta nie wytrzymała maltretowania i zgłosiła sprawę policji. Mariusz S. został zatrzymany przez funkcjonariuszy i już usłyszał zarzuty znęcania się nad rodziną. Wczoraj prokurator postanowił o oddaniu 58-latka pod dozór Policji.

więcej » 
Dzień z pracy Policji
Zdarzenia: 2014-08-18
1. Zatrzymani
    na gorącym uczynku: 22
2. Wypadki drogowe: 4
    - ranni: 8
    - zabici: 0
3. Kolizje drogowe: 48
4. Nietrzeźwi kierowcy: 14
Ostatnia aktualizacja: 2014-08-22
© 2006 - Wszystkie prawa zastrzeżone Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Projekt pt. "Rozwój e-usług publicznych i e-komunikacji między społecznością regionu, a Policją województwa warmińsko - mazurskiego" współfinansowany w 75% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz w 25% z budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.