Menu przedmiotowe:
Galeria
50
Wręczenie Sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w SzczytnieKWP - Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie

Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie
ul. Piłsudskiego 39
12-100 Szczytno

Oficer dyżurny -( 0-89 ) 623-22-00
Komendant Powiatowy Policji -( 0-89 ) 623-22-11

Komunikaty
11.04.2014 - Szczytno: Debata społeczna "Przemoc w rodzinie - Przeciwdziałanie - Poprawa bezpieczeństwa pokrzywdzonych"
 

19.03.2014 - Szczytno: Jeśli coś wiesz na temat tych zdarzeń, zgłoś się na Policję
Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie powołał specjalną grupę operacyjno-śledczą, która pracuje nad ustaleniem i zatrzymaniem podejrzanych o rozboje. Jeśli jednak ktokolwiek posiada informacje na temat zdarzeń, proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami ze Szczytna. Jak podkreślają kryminalni, każda, nawet najmniejsza informacja jest cenna.
Policjanci wspólnie z prokuraturą pracują nad ustaleniem sprawców trzech rozbojów, do których doszło na przestrzeni ostatnich trzech tygodni na terenie Szczytna.
Policjanci ustalili, że do 3 miejscowych sklepów wszedł mężczyzna w wieku 20-22 lata, szczupłej budowy ciała, 170-175 cm wzrostu, w kominiarce bądź szaliku na głowie, ubrany podczas jednego ze zdarzeń w zieloną bluzę z kapturem bez napisów. Sprawca trzymał w ręku nóż kuchenny z czarną rączką lub przedmiot przypominający pistolet. Mężczyzna żądał pieniędzy. W sumie, ukradł ponad tysiąc złotych i papierosy. Z informacji kryminalnych wynika, że na zewnątrz sklepu na podejrzanego czekał wspólnik z plecakiem na plecach. Ten mężczyzna miał około 166 cm wzrostu, ubrany był w odzież w ciemnych kolorach.
Wszystkie zdarzenia miały miejsce wieczorem. W ich wyniku nikt nie odniósł obrażeń.
Bezpośrednio po rozbojach policjanci pracowali dwutorowo. Patrole przeszukiwały teren, aby zatrzymać sprawców. Natomiast ekipa dochodzeniowo-śledcza między innymi wykonała oględziny, zabezpieczyła na miejscu ślady, użyto psa tropiącego.
W każdym przypadku przesłuchano świadków zdarzenia, rozpytano okolicznych mieszkańców, sprawdzano kamery monitoringu miejskiego oraz kamery monitoringów prywatnych.
Obecnie policjanci i prokuratorzy ze Szczytna pracują nad ustaleniem sprawców rozbojów. Typują osoby, które mogły by mieć związek ze zdarzeniami. Ponadto Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie powołał specjalną grupę operacyjno-śledczą, która pracuje tylko nad rozwiązaniem tych spraw.
Jeśli ktokolwiek posiada informacje na temat opisanych zdarzeń, był ich świadkiem lub podejrzewa, kto mógłby być ich sprawcami, proszony jest o kontakt osobisty z policjantami ze Szczytna, bądź telefoniczny z numerem alarmowym 997 lub z tel. komórkowego 112. W tym przypadku wszystkie informację mogą być bardzo przydatne w ustaleniu i zatrzymaniu podejrzanych. 

04.03.2014 - Szczytno: Policjant, który mi pomógł
Ruszyła VII edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Jeżeli chcesz podziękować policjantowi, który Ci pomógł zgłoś go do konkursu. Na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl można zapoznać się między innymi z regulaminem konkursu oraz pobrać formularz zgłoszeniowy.
 
„Niebieska Linia” już po raz VII organizuje konkurs „Policjant, który mi pomógł”.
Każdy kto chciałby podziękować policjantowi, który pomógł mu w trudnej sytuacji związanej z przemocą w rodzinie, może zgłosić go do konkursu. Celem konkursu jest podkreślenie roli  policjantów w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.
Wsparcie policjantów podejmujących wzorowe działania i
osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym oraz promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie. Inicjatywę honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji.
 
 Kandydatów do VII edycji, zgodnie z regulaminem konkursu, mogą zgłaszać osoby indywidualne, organizacje i instytucje (z wyjątkiem Policji) do 31 maja 2014 roku. Osoby zgłoszone po terminie przechodzą do kolejnej edycji.
 
Na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl można zapoznać się między innymi z regulaminem konkursu oraz pobrać formularz zgłoszeniowy.


 

05.02.2014 - Szczytno. Policjanci ostrzegają przed oszustami!!!
 Z uwagi na powtarzające się zgłoszenia dotyczące wyłudzeń od osób w podeszłym wieku, po raz kolejny przypominamy o zachowaniu szczególnej czujności w tym względzie. Oszuści działają z zaskoczenia, z reguły w godzinach porannych lub popołudniowych. Przedstawiają się, jako ktoś z rodziny lub podają się za pracowników różnych firm np. energetycznych, telekomunikacyjnych.  W takich sytuacjach spokojnie podejdźmy do sprawy. Przede wszystkim skontaktujmy się z rodziną, poprośmy o pomoc, żądajmy okazania legitymacji służbowej i w żadnym wypadku nie okazujmy żadnych dokumentów zawierającymi dane osobowe jak też w przypadku jakichkolwiek wątpliwości nie podpisujmy żadnych dokumentów. O swoich obawach poinformujmy rodzinę, znajomych, wszystkich którzy będą mogli natychmiast przyjechać i pomóc w podjęciu decyzji o dalszym postępowaniu. Jeśli osoba, która do nas przyjdzie wzbudza w nas jakiekolwiek podejrzenie, że mamy do czynienia z oszustem, powinniśmy o tym fakcie natychmiast powiadomić Policję.
W tym miejscu również apel do osób zamieszkujących w sąsiedztwie osób w podeszłym wieku, aby reagowali na osoby nieznajome przychodzące do mieszkań ich starszych znajomych, niosąc pomoc w ustaleniu faktycznych powodów odwiedzin staruszków. Oszuści chwytają się różnych chwytów, aby wzbogacić się czyimś kosztem gotowi są podać się za każdą osobę aby osiągnąć swój cel. Bądźmy czujni !!!. 
 

Aktualności:
 16.04.2014 - Szczytno: Wypadek drogowy na trasie Szczytno-Nowiny

Szczycieńscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego do których doszło  na drodze krajowej 57. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że kierujący renault laguną najprawdopodobniej nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Na łuku drogi stracił on panowanie nad samochodem, wpadł w poślizg i wjechał do przydrożnego rowu. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby z ogólnymi obrażeniami zostały przetransportowane do szpitala w Szczytnie.

więcej » 
 16.04.2014 - Szczytno: Bezpieczna Wielkanoc

Przedświąteczny harmider, przygotowania, ostatnie zakupy, świąteczne śniadania, przyjazdy, wyjazdy, wycieczki te dalsze i te całkiem bliskie. Nie tylko pisanki, baranki, śmigus-dyngus i świąteczne smakołyki kojarzą się z nadchodzącymi świętami. To także czas większego niż zazwyczaj ruchu na drogach naszego regionu. Wielu z nas wyruszy w trasę, by spotkać się z rodziną. Pamiętajmy więc o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze. Tradycyjnie już będą o tym przypominać pełniący służbę policjanci. Uwagę rodziców powinno zwracać zachowanie ich dzieci w „lany poniedziałek”. Warto porozmawiać o tym wcześniej, aby wesoła tradycja nie przerodziła się w chuligański wybryk, za który można ponieść konsekwencje. Bądź rozważnym kierowcą

więcej » 
 14.04.2014 - Szczytno: Komendę Policji w Szczytnie odwiedzili policjanci z Niemiec

Przedstawiciele z Wyższej Szkoły Kształcenia Administracji Publicznej, Policji i Wymiaru Sprawiedliwości w Gustrow odwiedzili  Komendę Policji w Szczytnie. Wizyta miała na celu  poznanie pracy polskich policjantów, zapoznanie się ze specjalistycznym  sprzętem  wykorzystywanym  podczas codziennej służby oraz rolę jaką Policja spełnia w społeczeństwie.

więcej » 
Dzień z pracy Policji
Zdarzenia: 2014-04-16
1. Zatrzymani
    na gorącym uczynku: 23
2. Wypadki drogowe: 1
    - ranni: 1
    - zabici: 0
3. Kolizje drogowe: 47
4. Nietrzeźwi kierowcy: 12
Ostatnia aktualizacja: 2014-04-16
© 2006 - Wszystkie prawa zastrzeżone Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Projekt pt. "Rozwój e-usług publicznych i e-komunikacji między społecznością regionu, a Policją województwa warmińsko - mazurskiego" współfinansowany w 75% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz w 25% z budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.