Menu przedmiotowe:
Galeria
16
Wręczenie Sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w SzczytnieKWP - Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie

Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie
ul. Piłsudskiego 39
12-100 Szczytno

Oficer dyżurny -( 0-89 ) 623-22-00
Komendant Powiatowy Policji -( 0-89 ) 623-22-11

Komunikaty
28.05.2014 - Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych.

Od 01 czerwca bieżącego roku specjalnie dla turystów zagranicznych odwiedzających nasz kraj uruchomiony został telefon bezpieczeństwa. Pod numerami +48 22 278 77 77 oraz +48 608599999 można uzyskać pomoc w językach angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Akcja Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych to wspólna inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki, Komendy Głównej Policji, Urzędu ds. Cudzoziemców oraz Polskiej Organizacji Turystycznej realizowana od 2002r. Jest ona odpowiedzią naszego kraju na otwarcie unijnych granic oraz związane z tym wizyty w Polsce zagranicznych podróżnych.
Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa turystom zagranicznym odwiedzającym Polskę poprzez zagwarantowanie im dostępu do właściwego zakresu informacji i pomocy w nagłych sytuacjach na przykład w przypadku zaistnienia przestępstwa z ich udziałem, kłopotów ze zdrowiem, zaginięcia dokumentów, itp.
Dlatego w okresie od 1 czerwca do 30 września 2014 roku specjalnie dla turystów zagranicznych odwiedzających nasz kraj uruchomiony został telefony o następujących numerach: +48 22 278 77 77 oraz +48 608 599 999 gdzie będzie można uzyskać pomoc w językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim.(połączenia płatne według taryfy operatora)
Telefony będą czynne w następujących terminach:
W okresie od 01 czerwca do 30 września operatorzy dyżurować będą w godzinach 08.00- 22.00. , a w okresie od 30 września do 31 maja w godzinach od 08-18.00.

 

 


04.03.2014 - Szczytno: Policjant, który mi pomógł
Ruszyła VII edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Jeżeli chcesz podziękować policjantowi, który Ci pomógł zgłoś go do konkursu. Na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl można zapoznać się między innymi z regulaminem konkursu oraz pobrać formularz zgłoszeniowy.
 
„Niebieska Linia” już po raz VII organizuje konkurs „Policjant, który mi pomógł”.
Każdy kto chciałby podziękować policjantowi, który pomógł mu w trudnej sytuacji związanej z przemocą w rodzinie, może zgłosić go do konkursu. Celem konkursu jest podkreślenie roli  policjantów w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.
Wsparcie policjantów podejmujących wzorowe działania i
osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym oraz promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie. Inicjatywę honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji.
 
 Kandydatów do VII edycji, zgodnie z regulaminem konkursu, mogą zgłaszać osoby indywidualne, organizacje i instytucje (z wyjątkiem Policji) do 31 maja 2014 roku. Osoby zgłoszone po terminie przechodzą do kolejnej edycji.
 
Na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl można zapoznać się między innymi z regulaminem konkursu oraz pobrać formularz zgłoszeniowy.


 

Aktualności:
 20.07.2014 - Szczytno: I miejsce dla policjantów w Zawodach Sportowych Służb Mundurowych

Wczoraj odbyły się Zawody Sportowe Służb Mundurowych. Pierwsze miejsce zajęli szczycieńscy policjanci. Impreza została zorganizowana w ramach Dni i Nocy Szczytno 2014 podczas, której można było zobaczyć między innymi pokaz tresury psów policyjnych, pokaz ratownictwa wysokościowego, ratownictwa drogowego, zawody w przenoszeniu skrzynek wojskowych, ciągnięcie samochodu strażackiego,  zawody w nalewaniu beczki z wodą. Dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym oraz w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie. To tylko niektóre z atrakcji, które czekały na uczestników sobotniego spotkania na Placu Juranda w Szczytnie.

więcej » 
 20.07.2014 - Szczytno: Trzy osoby ranne w wypadku drogowym

Policjanci, strażacy oraz załoga karetki pogotowia pracowali na miejscu wypadku drogowego w Korpelach. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący fordem fokusem zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z fordem transitem i samochodem hyundai. Trzech kierowców zostało przetransportowanych do szpitali. Teraz śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku drogowego.

więcej » 
 18.07.2014 - Szczytno: Bezpieczne wakacje

Wakacje w pełni. Dla dzieci to czas beztroskich zabaw oraz odpoczynku nad wodą. Ale również wtedy należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.Szczycieńscy policjanci przypominają o tym w każdej sytuacji. Doskonałą okazją do tego są między innymi spotkania z policjantami oraz pracownikiem sanepidu z dziećmi i młodzieżą wypoczywającą na koloniach i obozach w Świętajnie, Koczku, Piasutnie i w Piecach.

.

więcej » 
Dzień z pracy Policji
Zdarzenia: 2014-07-17
1. Zatrzymani
    na gorącym uczynku: 22
2. Wypadki drogowe: 7
    - ranni: 9
    - zabici: 0
3. Kolizje drogowe: 58
4. Nietrzeźwi kierowcy: 11
Ostatnia aktualizacja: 2014-07-20
© 2006 - Wszystkie prawa zastrzeżone Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Projekt pt. "Rozwój e-usług publicznych i e-komunikacji między społecznością regionu, a Policją województwa warmińsko - mazurskiego" współfinansowany w 75% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz w 25% z budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.