Aktualności

Poszukiwany „wpadł” podczas kradzieży

Olsztyńscy policjanci interweniowali wobec sprawcy kradzieży w jednym ze sklepów na terenie miasta. Ponadto w trakcie czynności wyszło na jaw, że mężczyzna był poszukiwany. 43-latek został zatrzymany i trafi do zakładu karnego.

W środę (30.11.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów na terenie miasta. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol, który ustalił szczegóły. Z relacji pracownika ochrony obiektu wynikało, że mężczyzna ukradł towar, a następnie został ujęty po przekroczeniu linii kas. Sprawcą wykroczenia okazał się 43-letni mieszkaniec Olsztyna. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna był poszukiwany celem odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione w przeszłości przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu.

43-latek został zatrzymany i trafi do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe miesiące. Z kolei za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

(aj)

Powrót na górę strony