Ważne informacje - 5 artykułów

Komunikaty


Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Komenda Miejska Policji w Olsztynie

 2. Zawiadomienie o przestępstwie lub wykroczeniu - zgłoszenie online

  Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Nie musisz przychodzić do komendy osobiście! Możesz to zrobić przesyłając stosowną informację pocztą tradycyjną lub mailem. Aby ułatwić tą procedurę, Komenda Miejska Policji w Olsztynie opracowała wzór takiego doniesienia. W poszczególnych polach wpisz odpowiednie informacje. Gotowe pismo (wraz z załącznikami) wyślij pocztą tradycyjną pod adres: Komenda Miejska Policji w Olsztynie, 10-526 Olsztyn ul. Partyzantów 23 lub prześlij je na adres mailowy oficera dyżurnego KMP w Olsztynie: dyzurny@olsztyn.ol.policja.gov.pl Pamiętaj, że możesz to zrobić również drogą elektroniczną.

 3. Kierownictwo

 4. Oszukiwał przy kasie samoobsługowej – został zatrzymany

  I choć kwoty, na które 25-latek dwukrotnie na kasie samoobsługowej oszukał sklep są niewielkie, to za tego typu przestępstwo kara może być znacznie dotkliwsza. Nabijanie na kasę tańszych produktów zgodnie z prawem traktowane jest jako przestępstwo oszustwa za co może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku z taką odpowiedzialnością może liczyć się 25-latek, który na zakupach chciał „zaoszczędzić” zaledwie 4 złote.

 5. Odpowiedzą za kradzież rozbójniczą oraz czynną napaść na policjanta

  Olsztyński policjant w czasie wolnym od służby zareagował na próbę kradzieży sklepowej i usiłował zatrzymać dwóch podejrzanych. 28 i 39-latek zaatakowali funkcjonariusza, zagrozili mu przedmiotem przypominającym broń palną i uciekli. Szybko zostali ustaleni i zatrzymani. Obaj usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży rozbójniczej oraz czynnej napaści na funkcjonariusza. Okazało się, że wcześniej byli już wielokrotnie karani za podobne przestępstwa. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

 6. Półmetek ferii zimowych 2023

  Za nami już niemal połowa tegorocznych ferii, którym towarzyszy zimowa aura ze śniegiem, co zdecydowanie sprzyja aktywnemu wypoczynkowi na dworze - spacerom, lepieniu bałwana czy zabawom z rodzeństwem. Oczywiście czas spędzony w domu może być również ciekawy – można przeczytać książkę, pograć na ulubionym instrumencie albo całą rodziną w gry planszowe, porysować czy obejrzeć ciekawy film.

 7. Komisariat Policji w Dobrym Mieście

 8. Praktyki studenckie

 9. Struktura Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie

 10. Pomogli zagubionej seniorce wrócić do domu

  Pewna 90-latka zagubiła się na ulicach Olsztyna i miała problem z dotarciem do domu. Seniorce początkowo pomogli przechodnie, a następnie policjanci. Kobieta ostatecznie trafiła do swoich bliskich.

Powrót na górę strony