Aktualności

Spowodował kolizję z tramwajem – 65-latek stracił prawo jazdy

Przez ponad godzinę całkowicie wstrzymany był ruch tramwajowy w rejonie stacji paliw przy ul. Sikorskiego w Olsztynie. Utrudnienia to efekt kolizji drogowej, do której doprowadził 65-letni kierujący osobowym fordem – mężczyzna, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu z prawej strony tramwajowi. Na szczęście, mimo poważnych uszkodzeń pojazdów nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł żadnych obrażeń. Policjanci zdecydowali o zatrzymaniu sprawcy kolizji uprawnień do kierowania pojazdami.

W środę (26.10.2022 r.) po godzinie 18:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu osobowego i tramwaju. Do niebezpiecznej sytuacji doszło na torowisku w rejonie stacji paliw przy ulicy Sikorskiego. Na miejsce skierowano policjantów z olsztyńskiej drogówki.

Deskrypcja: nagranie rozpoczyna i kończy biała plansza z napisem KOMENDA MIEJSKA POLICJI W OLSZTYNIE. Na nagraniu w pierwszej scenie widoczny jest tramwaj zbliżający się do stacji paliw, gdzie z drogi podporządkowanej wyjeżdża samochód osobowy. Auto nie zatrzymuje się przed tramwajem i ostatecznie dochodzi do kolizji drogowej. W tramwaju uszkodzona zostaje lewa przednia część pojazdu, natomiast w aucie osobowym dochodzi do poważnego uszkodzenia przodu pojazdu. Oba pojazdy bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymują się w bezpośredniej odległości od siebie, blokując torowisko.

Film Kolizja_z_tramwajem_27_10_2022.mp4

Opis filmu: Deskrypcja: nagranie rozpoczyna i kończy biała plansza z napisem KOMENDA MIEJSKA POLICJI W OLSZTYNIE. Na nagraniu w pierwszej scenie widoczny jest tramwaj zbliżający się do stacji paliw, gdzie z drogi podporządkowanej wyjeżdża samochód osobowy. Auto nie zatrzymuje się przed tramwajem i ostatecznie dochodzi do kolizji drogowej. W tramwaju uszkodzona zostaje lewa przednia część pojazdu, natomiast w aucie osobowym dochodzi do poważnego uszkodzenia przodu pojazdu. oba pojazdy bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymują się w bezpośredniej odległości od siebie blokując torowisko.

Pobierz plik Kolizja_z_tramwajem_27_10_2022.mp4 (format mp4 - rozmiar 8.03 MB)

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą tego zdarzenia był 65-letni kierujący osobowym fordem, który wyjeżdżając z drogi podporządkowanej ze stacji paliw, nie zachował szczególnej ostrożności i w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu z prawej strony tramwajowi doprowadził do zderzenia. W chwili zdarzenia tramwajem podróżowało około 30 pasażerów – żaden z uczestników kolizji drogowej nie odniósł obrażeń. Zarówno kierujący osobowym fordem, jak i 51-letnia motornicza byli trzeźwi.

Na miejscu zdarzenia, poza patrolem Policji został zadysponowany nadzór ruchu oraz pracownicy techniczni Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Olsztynie w celu usunięcia usterki tramwaju, po to, aby pojazd mógł bezpiecznie zjechać do zajezdni. Do usunięcia uszkodzonego auta osobowego wezwano holownik. Utrudnienia w ruchu tramwajów trwały przez ponad godzinę.

Policjanci pracujący na miejscu kolizji drogowej zdecydowali o zatrzymaniu letniemu kierowcy prawa jazdy oraz dowodu rejestracyjnego od uszkodzonego pojazdu. Sporządzona ze zdarzenia drogowego dokumentacja, razem z wnioskiem o ukaranie zostanie przesłana do sądu, który zdecyduje o dalszych konsekwencjach spowodowania poważnej kolizji drogowej.

(rp)

Powrót na górę strony