Aktualności

„Biskupiecki Beniuś” przywitał pierwszych małych gości

„Biskupiecki Beniuś” – to rzeźba zdobiąca Komisariat Policji w Biskupcu, którego imię wyłoniono w drodze konkursu. Jego laureatką jest 3-letnia Małgosia. W ramach nagrody dziewczynka wraz ze swoimi rówieśnikami odwiedziła mury biskupieckiej jednostki Policji. Nie lada gratką były odwiedziny w „Pokoju Małego Policjanta”, a sama Małgosia przez chwilę mogła się poczuć jak komendant komisariatu – zasiadając na jego fotelu. Oczywiście podczas spotkania nie zabrakło rozmów o bezpieczeństwie. Dzieci wyszły z komendy uśmiechnięte wraz z pamiątkowymi dyplomami i wieloma upominkami. Wydarzenie uświetniła wizyta Pani Magdaleny Karpińskiej – Sekretarza Miasta Biskupiec.

Przypomnijmy. W maju 2022 roku policjanci z Komisariatu Policji w Biskupcu zorganizowali festyn dla najmłodszych mieszkańców miasta oraz dzieci z Ukrainy pn. „Smerfuj z policjantami”. Piknik rodzinny, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem, odwiedziło kilkaset dzieci wraz z opiekunami. Jednym z jego elementów był konkurs, którego celem było wyłonienie imienia artystycznej rzeźby wykonanej przez pracownika jednostki Policji – niebieskiego smerfa zdobiącego Komisariat Policji w Biskupcu. W drodze losowania wygrała praca 3-letniej Małgosi. Dziewczynka nazwała maskotkę „biskupiecki Benuś”. Link do komunikatu: https://olsztyn.policja.gov.pl/o02/aktualnosci/93831,Smerfowali-z-policjantami-z-Komisariatu-Policji-w-Biskupcu.html?search=906324904257

  • Zdjęcie przedstawia "Biskupiecki Beniuś" z 3-letnią laureatką konkursu na jego imię. Na zdjęciu widoczna figurka w kolorze niebieskiego przedstawiająca "smerfa". W pobliżu smerfa stoi 3-letnia dziewczynka.
    "Biskupiecki Beniuś" z 3-letnią laureatką konkursu na jego imię
  • 3-letnia laureatka konkursu na nazwę figurki wraz z opiekunką w pokoju Komendanta Komisariatu Policji w Biskupcu
    3-letnia laureatka konkursu na nazwę figurki wraz z opiekunką w pokoju Komendanta Komisariatu Policji w Biskupcu
  • Zdjęcie przedstawia 3-letnią dziewczynkę siedzącą na fotelu Komendanta Komisariatu Policji w Biskupcu
    3-letniea laureatka konkursu na nazwę "policyjnego smerfa"

W ubiegłą środę (26.10.2022) w ramach wygranej, Małgosia wraz z grupą swoich rówieśników z Przedszkola Samorządowego nr 5 w Biskupcu odwiedziły mury Komisariatu Policji w Biskupcu. Dzieci mogły zobaczyć, jak na co dzień pełnią służbę policjanci. Nie lada gratką były odwiedziny w „Pokoju Małego Policjanta”, wyposażonego w policyjny sprzęt, odblaski, łamigłówki, gry, czytanki, a nawet maskotki. Dzieci mogły również poznać opowieści policyjnej bohaterki „Poli”, małej dziewczynki, której historie związane z wpadaniem w ciągłe tarapaty uczą, jak należy się zachowywać, aby zachować się bezpiecznie.

Na laureatkę konkursu czekała jeszcze jedna niespodzianka – przez chwilę mogła poczuć się jak włodarz biskupieckiej jednostki Policji, zasiadając na fotelu Komendanta Komisariatu Policji. Ponadto dzieci otrzymały gadżety profilaktyczne, gry planszowe czy elementy odblaskowe. W tym szczególnym wydarzeniu nie mogło również zabraknąć przedstawiciela lokalnego samorządu. Burmistrza Biskupca reprezentowała Sekretarz Miasta – Pani Magdalena Karpińska. Przekazała ona dzieciom upominki oraz podziękowała za nadanie imienia „biskupieckiemu Benusiowi”.

Na koniec spotkania pociechy otrzymały pamiętnikowe dyplomy podpisane przez samego komendanta podinsp. Marcina Cydzika. Przedszkolaki na spotkanie przyszły perfekcyjnie przygotowane. Wykazały się umiejętnościami oratorskimi i wyrecytowały wierszyki dotyczące bezpieczeństwa. Policjanci otrzymali również specjalnie przygotowane laurki. Wydarzenie zorganizowano w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

(aj)

Powrót na górę strony